Nettavisen.no

Tips oss 468 30 050
Foto: Faksimilier fra bloggene på topplisten

Her er Norges 100 største blogger

Med flere millioner besøk i sommer er dette skribentene du også må få med deg.

Nettavisens tjeneste Blogglisten.no gir Norges største uavhengige toppliste for blogger. Blogglisten gir deg også mulighet til å holde oversikt over mange bloggere samtidig samt se hvilke emner, og hvilke nyheter som opptar bloggerne på en enkel og rask måte.

Les også: De 100 største bloggene i mai

Under har vi samlet besøkstallene for juni og juli, og gir deg de 100 største bloggene i Norge i løpet av disse to sommermånedene. Hver blogg er presentert med en liten omtale av bloggen som forhåpentligvis kan gi deg nok informasjon til å vurdere om du ønsker å lese bloggen eller ikke.

1. Ida Wulff - www.idawulff.com
Ida Wulff er fortsatt Norges største blogger og hadde nesten to millioner besøk i sommermånedene juni og juli. Idas blogg er en meningsbærende dagbok som kan sammenlignes med en realityserie, om denne hadde vært regissert av en Oscarvinnende regissør. I Ida Wulffs blogg kan du lese om mote, musikk, uteliv - men mest av alt om Ida Wulff. Ida Wulff er også en av de første bloggerne som har gjort sin blogg til et kommersielt produkt ovenfor annonsører.

2. Ulrikke Lund - http://ulrikkelunds.blogg.no/
Selv om det er et stort trafikkhopp fra Ida Wulff til Ulrikke Lund så er det litt over en million besøk for denne bloggen i sommermånedene, noe som gjør den til Norges nest største blogg.

Bloggen til Ulrikke Lund er først og fremst en moteblogg, men er også en personlig dagbok om livet til Ulrikke Lund hvor shopping og mote er viktige ingredienser.

3. Julia Nyland Ørsahl - http://julianyl.blogg.no/
Noen få tusen besøkende skiller annen- og tredjeplassen på denne listen, og 16 år gamle Julia fra Molde har nesten en million besøkende i sommermånedene. Julias blogg er kanskje først og fremst en moteblogg med høyt hår, men det er også mange sterke meninger fra tenåringen på bloggen.

4. Bea - http://beaeks.blogg.no/
Nok en moldenser innehar fjerdeplassen på topplisten. 17 år gamle Bea hadde 30 000 færre besøk enn Julia på tredjeplassen. Hennes blogg er som de tre foregående på mange måter en personlig moteblogg, men også i større grad en offentlig dagbok enn bloggene til Ulrikke og Julia.

Bea er en av flere bloggere som har mestret kunsten å lokke leserne tilbake ved å bruke det man på engelsk kalles «previews» av hva som kommer.

Les også: Disse 5 er større enn DN

5. Lars Tangen - http://larstangen.blogg.no/
At Molde er hovedstaden for blogging kan ikke være noen tvil. Blogg nummer 3,4 og 5 er alle fra Molde. Lars Tangen kaller sin egen blogg for «gaybloggen» og sier selv at han elsker å provosere. Lars hadde litt over 600 000 besøk i sommermånedene.

Vi intervjuet Lars Tangen tidligere i år om hans blogg:
- Har fått over 100 drapstrusler

6. Nette Nestea - http://www.nettenestea.com
Den 19 år gamle bloggeren blogger om sitt personlige liv, og bruker aktivt sosiale medier for å promotere seg og sin blogg. Annette Haga er også en av de mange som etter hvert har investert i eget domene. Bloggen hadde nesten 500 000 besøk i løpet av juni og juli.

Vi intervjuet Annette Haga tidligere i år:
- Er avhengig av bloggen

7. Regine Stokke - http://sinober.blogg.no/
Regine Stokke er en noe annerledes blogg enn mange andre. Hun har fått diagnosen MDS/AML. Hennes blogg er et åpenhjertig innblikk i hverdagen med sykdommen.

8. Annais - http://annais.blogg.no/
Det er ikke mange 14-åringer som har nærmere 400 000 lesere i løpet av to korte måneder, men det er faktum for Annais. Vi intervjuet Annais tidligere i år: 14 år og lest av tusenvis

9. Malindus - http://malindus.blogg.no/
Malindus, eller Linn som hun heter, er en av mange mammabloggere. Forskjellen er muligens at hun kun er 16 år gammel. Vi intervjuet Malindus/Linn tidligere i år: Linn (16) blogger om livet som mamma

10. Rockman - http://rockman.vgb.no/
Denne musikkbloggen hos VG har hatt en meget god festivalsommer og har klatret høyt oppover listene, ikke minst grunnet mange festivalbilder. Bloggen har hatt nærmere 350 000 besøk i sommer.

11. Spillbloggen - http://www.dagbladet.no/spill/blogg/
Denne bloggen fra Dagbladets spillredaksjon har på kort tid blitt en av de mest leste i Norge. Her kan man lese nyheter og tips fra verdenen som dreier seg om Xbox 360, Playstation 3 og dets like.

12. Patrick- http://www.udyr.com/
Denne bloggen omtaler seg selv som kanskje Norges største kristne blogg. Ordet «kanskje» kan nok fjernes. Dette er nok Norges klart største kristne blogg.

13. Alt du vet er feil - http://www.linniiie.com/
Hvis du leter etter en blogg som har mer enn ett glimt i øyet så bør du ikke lete lenger enn til bloggen linniiie.com. I et lettere ironisk øyeblikk ble hun intervjuet av oss tidligere i år: - Håper leserne mine dør

Moldenseren(!) har gjort Osloborger av seg og er ofte innom bloggen til Ida Wulff.

14. NAS - http://nas.blogg.no/
En blogg med et skråblikk inn i hverdagen i Oslo. Nas hadde rundt 220 000 besøk i sommer.

15. Hilde Christina - http://www.hildechristina.com/
En verden full av makeup og hudpleie heter det i denne bloggen, og det stemmer. Her får man mange tips og anbefalinger fra hudpleieren Hilde Christina.

16. Rare Nyheter - http://www.rarenyheter.com/
En skråblikk-blogg med rare nyheter. Akkurat som tittelen på bloggen tilsier.

17. Drea - http://www.drea.se/
En av de vakreste bloggene, rent fotomessig, i Norge. En blogg om det meste, men alltid med svært gode bilder.

18. Fy Faen! - http://fyfaen.com/
En blogg med sære nyheter som visstnok skal få deg til å si «fy f...»

19. Kristina Andersen - http://kristinaandersen.blogg.no/
En personlig blogg fra 18-åringen fra Kristiansand. Mye fokus på produktomtaler og god bruk av bilder.

20. Fotballfrue - http://fotballfrue.blogg.no/
VG kalte Caroline Norges svar på Victoria Beckham. Hennes fotballmann er Lars Kristian Eriksen, forsvarsspiller på Lillestrøm. Den svenske fotballfruen finner du forresten her. Hennes mann er Petter Furuseth Olsen.

21. Glenn - http://gl3nns.blogg.no/
Nok en moldenser med en godt lest blogg. Glenn omtaler seg selv som «blid, utadvendt, glad i sport og spesielt håndball!»

22. Jan Simonsens blogg - http://www.frie-ytringer.com/
En av Norges mest aktive bloggere er Jan Simonsen.

23. April in Wonderland - http://aprilann.blogg.no/
En blogg om hverdagen til 17-åringen fra Evje.

24. Eileen - http://eileenk.blogg.no/
Bloggen til glamourmodellen Elieen K.

25. Hvitstil - http://www.hvitstil.com
Norges mest leste interiørblogg.

26. Line Victoria Husby - http://www.linevictoria.no
Programlederen i TV 2 har en godt lest blogg. Også i sommermånedene.

27. The Giant - http://lundstein.wordpress.com/
Dans, mote, klær og sosiale ting får man i denne bloggen fra Kjetil.

28. Musikkbloggen - http://www.musikkbloggen.com
Denne bloggen er en mulighet til å høre mye musikk, og er Norges nest største musikkblogg.

29. The Streethearts - http://thestreethearts.com/
En gatemoteblogg med svært gode bilder.

30. Norske interiørblogger - http://norskeinteriorblogger.blogspot.com/
En samling av blogger om interiør - som selv med 6 ukers ferie hadde gode tall i sommer.

31. Lorraine Hilton - http://lorraine.blogg.no/
Et ønske om modellarbeid. Snakk om kosmetikk, hår, antrekk og kjærlighet.

32 Elenita - http://elenita.no/
Motejournalistikk i bloggform.

33. Fashionjunkiie - http://fashionjunkiie.com/
En blogg om mote. Bloggeren er utdannet makeupartist og jobber som assisterende butikksjef.

34. Dobbelt Lykke - http://dobbeltlykke.blogspot.com/
En blogg om tvillingene Frida og Sara, samt 11-åringen Martine skrevet av 30-åringen Liv. Bloggen er Norges 3. største mammablogg.

35. Barbiegirl - http://emilieflatner.blogg.no/
En blogg fra 18-åringen Emilie fra Fredrikstad.

36. Lagersalg - http://www.lagersalg.no
En oversikt over salg, både fra lager og butikk.

37. Daniel & Marius - http://wellendorf.blogg.no/
Et homofilt samboerpar

38. Trine Grung - http://trinegrung.blogg.no/
Har visstnok flyttet bloggen sin til www.trinegrung.no uten at vi har funnet bloggen der.

39. Silje Helen - http://mammasilje.blogg.no/
Norges 4. største mammablogg. Omtaler seg selv som «ingen kjedelig mammablogg.»

40. Are Slettan - http://areslettan.blogg.no/
Sommertid er ikke høytid for blogger om økonomi og politikk, men Are Slettans blogg på NA24 holdes høyt av generelt høy kvalitet på innlegg.

41. Vanilla Scented - http://vanillascented.com/
42. Norske forhold - http://norskeforhold.wordpress.com/
43. Thessa & prinsessa - http://sordid.blogg.no/
44. Living Doll - http://livingdoll.blogg.no/
45. Anettes Hus - http://www.anetteshus.com/
46. Emmelines - http://emmelines.blogspot.com/

47. Zathx - http://zathx.com/
48. Silje Bredesen - http://siljebredesen.com/
49. Maria M - http://mariaz.blogg.no/
50. Mari Morken - http://marimorkensin.blogg.no/
51. Voe - http://voe.blogg.no/
52. Salongen .- http://salongen.blogg.no/
53. Winesworld - http://www.winesworld.net
54. Sofsen - http://www.sofsen.com
55. Sosialdremokraten - http://sosialdemokraten.no/
56. Irlin - http://irlin.net/
57. Minpappaperm - http://www.minpappaperm.no/
58. Monica in Vogue - http://monicainvogue.blogg.no/
59. Caroline maria - http://carolinemaria.blogg.no/
60. Bedreviteren - www.bedreviteren.no
61. Belinda Jakobsen - http://belindajakobsen.com/
62. Håvar Krane sin blogg - http://haavarkrane.blogspot.com/
63. Me and Molly - http://meandmolly.blogspot.com/
64. Den gode feen - http://dengodefeen.blogspot.com/

65. Annette-Marie - http://anettemarie.blogg.no/
66. Bo - http://bodil-bo.blogspot.com/
67. Fag-Mag - http://fagmag.blogg.no/
68. Liberaleren - http://www.liberaleren.no/
69. Bjørn-Endre Andresen - http://bjornendreandersen.no/
70. Kamilla K - http://kamillak.com/
71. Camilla at Home - http://camillaathome.blogspot.com/
72. Christina Fraas - http://www.christinafraas.com
73. Skogtrollet - http://skogtrollet.com/
74. Talkie Walkie - http://talkiewalkie.blogg.no/
75. Kristine Fargerik - http://kristinefargerik.blogspot.com/
76. Radiomann - http://radiomann.com/
77. Weight of the World - http://cecekaa.blogspot.com/
78. Elisabeth Vesth - http://melamin.blogg.no/
79. Julie MV - http://juliemalvik.blogg.no/
80. Living White - http://whitesense.blogspot.com/
81. Hemma på landet - http://hemmapalandet.blogspot.com/
82. Vox Populi - http://voxpopulinor.blogspot.com/
83. Agurkposten.no - Agurkposten.no
84. Karnas hus - http://karnashus.blogspot.com/
85. Tina Elisa Lihaug - http://tinaeliselihuag.blogg.no/
86. Made by Petchy - http://madebypetchy.blogspot.com/
87. Samfunn - http://www.samfunn.info/
88. Junesundet - http://junesundet.blogg.no/
89. Cecilie Felice - http://ceciliefelice.blogg.no/
90. Reidun Beate - http://wordvommit.ipublish.no/
91. Gratis Moro - http://www.gratismoro.com
92. Sandram - http://sandram.blogg.no/
93. Tines kreative hjørne - http://www.tineskreativehjorne.com/
94. Victorias blogg - http://victoriavs.wordpress.com/
95. Monica Tang - http://monicatang.com/
96. 5080 - http://www.5080.no/
97. Fotballsynseren - http://fotballsynseren.blogspot.com/
98. Hjorten - http://hjorthen.org/
99. Frp-koden - http://frpkoden.blogspot.com/
100. Ord fra Nord - http://ordfranord.blogspot.com/

Besøk blogglisten.no her

BIDRA I DISKUSJONEN

Gunnar Stavrum Her vil vi gjerne vite hva du mener om denne saken. Vi ønsker at du er registrert, fordi det gjør argumentene og synspunktene mer interessante. Dersom du har spesielle grunner til å kommentere uregistrert, kan du sende innlegget hit og begrunne hvorfor. I unntaktstilfeller vil vi publisere innlegg fra uregistrerte debattdeltakere etter redaksjonell redigering. Vær saklig og respektfull!
Gunnar Stavrum, sjefredaktør

comments powered by Disqus