Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

Blogglisten

Ukens blogg

Herlig fotoblogg

Cecekaa.blogspot.com er en blogg med fantastiske foto.

blogglisten.no

Høstens båt-snacks er servert

PORSCHE DESIGN: En lekkerbisken med 600 HK selges kroner 1,9 millioner - brukt, 3 år gammel. PORSCHE DESIGN: En lekkerbisken med 600 HK selges kroner 1,9 millioner - brukt, 3 år gammel. Foto: Christian Bakken ( Nettavisen )

Sjekk nyhetene her og se bilder.

  • Skriv ut artikkel
  • Tips en venn om denne artikkelen
Publisert 01.09.11 21:32 | Sist oppdatert 01.09.11 21:33

For 14. gang ble båtutstillingen Båter i sjøen på Kadettangen i Sandvika arrangert.

SE BILDEKARUSELL NEDERST

Her kan man rusle på bryggene og kikke på båtene når de ligger i sitt rette element.

Nest etter Sjøen for alle på Norges varemesse hver vår, er dette landets største båtutstilling.

Som vanlig var det flere nyheter presentert på messa. 70 av totalt 450 båter er vist for første gang.

Her er store nyheter i millionklassen som 45-foteren Oceanis og 43-foteren Sense fra Beneteau. Jeanneu stiller med sin gigantiske Prestige 500.

Men ellers er det nok noe færre store båter på messa en det har vært før. Ingen motorbåter over 70 fot, såvidt Nettavisens utsendte kunne se. De siste årene har båtbransjen slitt i motvind.

Noen av de mest aktuelle nyhetene for folk med lommebøker av mer normal størrelse, er Askeladdens 62 XBOW og Bavarias 34 HT.

En del båtprodusenter man gjerne skulle sett på messa, holder seg borte. Blant disse er Windy, som har en helt ny 31-foter på markedet. Også Nidelv glimret med sitt fravær.

Blant utenlandske luskusprodusenter som har stilt med lekre yachter på Båter i sjøen tidligere, men som holdt seg borte i år, var britiske Fairline.

Se bilder ffra Båter i sjøen:

For å se bildekarusellen trenger du Flashplayer 8. eller høyere, og JavaScript må være aktivert.


Kommentarer


Tips oss

Send sms og mms til 1930 med ditt tips tips@nettavisen.no

Fakta i samarbeid med 1881