-
Høstutstillingen 2008 vises i Stavanger
-
Det er nå du besøker Finnmark
-
Snøkanonene i Trysil går nå
-
Alpindestinasjonene åpner om 10 dager
-
Flytt dine egne grenser
Råflott luksus til 9 millioner
Tre soverom, 120 tv-kanaler, høyhastighets internett, flere salonger og to lekre bad. Nei, det er ikke en leilighet på Aker Brygge, men en 55 fots Azimut. Vi har vært om bord - se bildene her.
KADETTANGEN (TV 2 Nettavisen): Italienerne kan virkelig bygge flotte båter, eller yachter i denne sammenheng. Du tror kanskje at 55-foteren til Azimut er flaggskipet, men dengang ei. Du kan få både 63, 78 og over 100 fot båt fra denne båtprodusenten.
Se flere bilder nederst i artikkelen.
Azimut har tidligere vært med på å produsere en av båtene til Kjell Inge Røkke, og de har flere andre nordmenn på kundelisten.
Her kan du se bildene av Røkkes «Reverie»!
Plass til drinken
55-foteren er så langt den største som er
levert til Norge, men ifølge leverandøren har to nordmenn vurdert en
63-foter og en 78-foter. Og da har du i allefall nok plass til å sette fra
deg drinken.
Vi har vært om bord i noe av det råeste og flotteste som finnes på båtmarkedet. Azimuts stoltheter er å se på messa «Båter i Sjøen» utenfor Sandvika i Bærum.
55-foteren er lekker, både utvendig og innvendig. Den har to 700 hk motorer som får båten opp over 25 knop i marsjfart, og topper på over 30. Innvendig er cockpiten overdådig. Du har god oversikt, og føler deg som den kongen du er på havet. Alt av utstyr finnes selvfølgelig om bord.
Salongen på nedsiden av cockpit er i lyst lekkert skinn, uten at det blir for "harry", som flere av flaggskipene til andre båtprodusenter ofte kan bli.
Et romslig kjøkken, eller bysse for å være korrekt, finnes på samme plan som salong og cockpit. Nedenunder finner du tre kabiner og to bad. Men når captains cabin er på størrelse med et hotellrom - blir det mer naturlig og kalle det for soverom.
Underholdning med 120 tv-kanaler har du både i salongen oppe, og på ditt eget soverom. I tillegg er det mulighet for høyhastighets internett via satelitt. Prisen er omlag 3500 kroner for en sesong.
Båten derimot koster fra 9 millioner kroner.
Lekreste båten på messa
Har du derimot ikke 9
millioner liggende i madrassen, bør du heller kikke på Azimut 40 (som
egentlig er 42 fot). Den starter på 4,3 millioner, skal du ha den rimelig
utstyrt bør du regne med 4,7 millioner kroner.

Mye penger - ja kanskje. Men så er også dette noe av det lekreste som finnes på båtmarkedet i dag.
Azimut 40 er stappfull av smarte løsninger, i tillegg til at de har et rålekkert interiør. Ut med mørkt trevært og klassiske norske blå sofaer. Her er det moteriktig med lys eik, børstet stål og noe mørkere farger.
Byssa har mørk kjøkkenplate, og lekre vasker og skap. Badet har en utradisjonell mørk vask. I det hele tatt en av de lekreste og frekkeste båter jeg har vært om bord i på svært lenge.
I tillegg leveres båten med noe av det som må være markedets største flybridge. Hit kan du uten problem ta med deg dine 11 nærmeste venner, og i tillegg ha godt med plass.
Vurderer du og kjøpe båt i denne prisklassen - ikke gjør det før du har vært ombord i Azimut 40.
NB! Lørdag morgen bringer TV 2 Nettavisen bildekarusell fra hele båtmessa.
09.09.05 11:15, ny 09.09.05 13:42
![]()

























