Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

- Fytterakkern så morsomt!

Skroget og potensialet krever at du har gjort noe lignende mange ganger før du setter deg bak ratt og spaker i Fountain Fever 29. Skroget og potensialet krever at du har gjort noe lignende mange ganger før du setter deg bak ratt og spaker i Fountain Fever 29. Foto: Båtliv

Kjøper du Fountain Fever 29 er kjøreopplæring inkludert. Etter en svett prøvetur skjønner vi hvorfor... Se bildene!

  • Skriv ut artikkel
  • Tips en venn om denne artikkelen
Publisert 27.12.06 11:37

Fountain Fever 29 stiller store krav til skipperen. Det er ingen førstegangsbåt, og så absolutt ingen bajasbåt! Bare det å trimme et slikt skrog i høy sjø og stor fart krever mye av skipperen.

Legg merke til speilet over motoren!Legg merke til speilet over motoren! Foto: Båtliv

Selvinnsikt
Oslofjorden var ruskete da vi testet, og med ydmyk selvinnsikt valgte vi å få hjelp med trimmingen fra importøren Erik Aleksander Eriksen. Han er en erfaren løpskjører, og hadde ingenting i mot at vi kjente på våre egne begrensninger under prøvekjøringen.

For egen del hadde jeg aldri trodd at det gikk an å bli så svett innenfor jakka etter en halvtime bak ratt og spaker i en båt. Fytterakkern så morsomt!

Helvetsbølger i 60 knop
Vi skjønner bedre enn noen gang hvor viktig det er at både båt og mannskap er hundre prosent skjerpet når helvetesbølgene i fjorden skal forseres i full fart. Det er ikke uten grunn at båten selges med kjøreopplæring inkludert.

Båten går greit i 20 knop, men det er ikke det den er laget for. Vi logget en maksfart på 68 mph. Det er 60 knop, nesten 110 km/t. Båten skal være god for 70 knop, 130 km/t. Vi tror på Fountain og Eriksen. Denne gangen var det vi som sa stopp!

Se flere bilder fra prøveturen i Båtliv!




Tips oss

Send sms og mms til 1930 med ditt tips tips@nettavisen.no

Fakta i samarbeid med 1881