RING: 02060 E-POST: 02060@nettavisen.no
Ønsker du å sende video eller andre dokumenter? Benytt 02060@nettavisen.no
Kontakt oss

Spiller på Garage 23.30.
Foto:Fredrik Klingenberg
Spiller på Garage 23.30. Foto:Fredrik Klingenberg

Disse spiller under Musikkfest:

Østkantavisa gir deg den fullstendige oversikten over alle artistene og scenene under lørdagens Musikkfest i Oslo.

Arbeidersamfundets plass/AMUN - Afrikansk musikk

10:20: HON ELVIS CHI NWOSU (MC-KONFERANSIER)-Opening of the event

10:30: Dj-Tab (R&B, soul, hip hop, reggae, danhall, afro pop, afro beat, kwasa kwasa, zouk, rai, calypso etc, etc)

11:50: Dj-Emma of Oslo Afro Sound (the best of afro music, old school funk, R&B,Soul,Reggae,HipHop,Calypso, techno etc,etc

13:00: KNOW CREW Dance group-Hip Hop, R&B (fra Veitvet Undgomsklubb i Groruddalen)

13:25: High Level Crew (Hip Hop dance fra Manglerud-Groruddalen)

13:50: Hip Hop4 Life Dance Crew (fra HipHop4 life dance center) Veitvet-Groruddalen

14:15: Adjei Dance & Baajo

14:40: Baba ( Soul, Funk, R&B & Reggae) from Sao Tome e pricipe Africa

15:15: Andom Gebresselassie Beraki (Wedikeshi) (Eritreiansk pop/folklore)

15:45: Jah Raw (HipHop/Dance hall)

16:20: Sampeace Brown (Pop, soul, R&B, Reggae & West African Hilife)

16:55: Banjo Mosele & The Veterans (Afro Pop, Jazz)

17:25: Safe Stone Band (coctail reggae, soul, afro pop, dub)

17:55: La Petite Jessica (Pop, afro pop)

18:25: Harris Bass & The pilgrims (Afro Reggae)

18:55: African Sunz (Hiphop, r&b, Afro pop, Zouk)

19:20: Zwai (African pop, jazz, marimba groove and vibes)

19:45: General Cool Ras & The Burning Combo (Afro pop, Reggae)

20:15: Kongoman & Bantukongo Band



Østre Aker Musikkorps - Korpsmusikk


13:00: Østre Aker

Musikkorps

Birkelunden - Rock, pop

13:00: Killer Clowns

13:30: Bell

14:00: The Alcoves

14:30: The Midnight Boogaloo

15:00: Go Fandango

15:30: Therese Aune

16:30: Erik de Torres

17:00: Sindri

17:30: Far From Tellus

18:00: Celeste

18:30: Apes From Space

19:00: Death By Unga Bunga

19:30: Forza



Brenneriveien/

Blå - Blanda drops


15:30: Hengsrø Smie

16:00: Radioresepsjonen

17:30: Kaza & Karlsen

18:00: TMG = trio med gjester

19:00: Deathcrush

19:30: Traktor

20:00: Servoskudd

20:15: Dødpop

C.J. Hambros plass/

Herr Nilsen - Roots


12:00: Talkin' Groove

12:30: Markveien Grooveselskap

13:00: Backers Blaa

13:30: Kenny Lee Band

14:00: Westby Band

14:30: Voodoo Jedi

15:00: Inception

15:30: Missy and the Guys

16:00: Notodden Allstars

17:00: Rikke Normann

17:40: Trudvang

18:20: Cacadou

19:00: Deadwood

19:40: Ila Auto

20:20: Wilfred

21:00: The Blackbirds

21:40: Emmett Brown

22:20: The Wheel



Christian Krohgsgt./Bakgården NISS - Blanda drops

15:00: Følg hjertet og tissen- på en måte

16:00: Unplugged Hits

19:30: Best of Huskonserter

21:30: Kuler i solnedgangen

23:00: Replugged Hits

00:30: Ars Dada raggajungle laptop DJ-sett





Christiania torv - Roots,

rockabilly, rock & roll


12:00: Ian Thomas

12:45: Willy Lee & His Thirsty Travellers

13:30. Karin Wright

14:15: The Daltons

15:00: The Death Letters

15:45: Anne Lene Hägglund

16:30: Anton Ruud & The Wrong Way Home

17:15: Ledfoot (a.k.a. Tim Scott)

18:00: Gringo Bandido

18:45: Charlie Storøygård

19:30: Boxcar Rental

20:15: Tempo & the terror twins

21:00: Joakim Tinderholt & his band

21:45: Roger Græsberg and the Anti-Music Bonanza

22:30: The Incomprehensible Danny Midnight Orchestra



Deichmanske

bibliotek - Rock, pop


11:00: Jocelyn

11:40: The Beautybag

12:20: Mork"s Medicine

13:00: Dan Kristofferson & the Rusty Cages

13:40: Kristoffer Asknes

14:20: Sandra Kolstad

15:05: The Sandy og Bjarne Band

15:50: SKAM

16:35: Robert Moses and the Harmony Crusaders

17:20: Casa Murilo

18:05: Rakija

18:50: Sindri

19:35: Rex Rudi

20:20: Autonaut

21:15: Spirits of the Dead

22:15: Jane Helen



Egertorget - Folkemusikk

12:00: Oslo Griegfestival

13:00: Dagne Groven Myhren

13:10: Skjetten Leikarring

13:40: Oslo Scottish Country Dance Group

14:00: Senteret for internasjonal dans

14:20: Schola Instrumentalis

14:40: Grete Brunvoll

14:55: Solveien Spelemannslag

15:10: Peña Flamenca Noruega

15:30: Feleboga

15:50: Goylem Space Klezmer

16:00: Odd Sylvarnes Lund

16:10: Sandra Kolstad

16:30: Pia V Johansen

16:45: John Ditta (Jan Diwana Band)

17:00: Maria Riiber

17:10: Len Hansen

17:30: Turbot Safari

17:50: oNNo

18:00: Sylvarnes/Vangen

18:30: Øystein Wingaard Wolf

Emil & Samuel - Singer/songwriters, pop

16:00: Casa Murilo

12:00: Anne Lene Hägglund

13:00: Bendik

14:00: Karen Jo Fields

15:00: Go Fandango



Folketeaterpassasjen/

Internasjonalen - Rock, pop


13:30: Meadows & io

14:30: Wild Water

15:30: Cold Mailman

16:30: Blind Archery Club

17:30: Dunderhonning

18:30: Ingeborg Selnes

19:30: Norma Sass

20:30: Koppen

21:30: Mhoo



Fugazi bakgården - DJs

12:00: Ivaylo

13:00: David & Love (Kamelkollektivet)

13:45: Tonje Tøff

14:30: Dj Omar

15:15: Jarle Bråthen (Ytre Rymden Dansskola)

16:00: People Love Music

16:45: Øyvind Morken

17:30: balErik

18:15: Christian Sol

19:00: Of Norway Dj set

19:45: FINAL

20:45: Dubwoofa



Grønland Kammermusikkfestival - Ny musikk

14:00: The Ghost of Morton Feldman 2

15:00: The Skaters

17:00: The Skaters

18:00:Bjerga/Iversen/Schubert

20:00: The Skaters



Grønlands park "Fengselsparken" - Reggae

11:00: Sprængt Torsk

11:30: Selecta Mother Dread

12:00: Raspoeira Sound

12:30: Misschief

13:00: Jahwell

13:30: Fyah Vibes

14:00: Mighty Rednek

15:00: L.N.F

15:30: Knark Kent

16:00: Olafly

16:45: Natty Tony

17:30: Curfew Steppas

18:15: Mungos Hi Fi

19:00: The Pilgrims

19:45: KaSimba & Jabaman med Selectah: Junior Maestro

21:30: Love Militia

22:00: MT Hammed



Grønlandsleiret/Dattera til Hagen - DJs, elektronika


12:00: Nils Petter Molvær

12:30: Diskjokke

13:00: Phardin

13:35: Pilemil

14:05: Øyvind Morken

14:40: Vlad Caia

15:10: Gemini Corpulenti

15:50: Sommerstad

16:15: Kids Love Bass

16:55: Brokesteady

17:35: Christian Fisch

18:05: Lot Lot djs

18:45: Robin

19:15: Nils Bech

19:45: Muriazz & Gaute (Oslo Live)

20:25: g-Ha

20:55: Olle Abstract

21:25: Prins Thomas

22:10: Ost & Kjex



Grünerløkka Alternatives/

GAK Tunnel - Alternativ rock


15:00: Retro Cartoons

20:00: Great God Of Power

Grensen/Garage - Hard rock


18:30: Redd

19:30: Eskatol

20:30: Okkultokrati

21:30: Manhattan Skyline

22:30: Haust

23:30: Kollwitz



Kanonhallen - Pop, singer/songwriters

13:00: Therese Aune

14:00: Egil Olsen

15:00: Marte Wulff



Kirsten Flagstads plass/Operaen - Hasle Brass

16:00: Hasle Brass



Kontraskjæret/Morradi - Hiphop, R&B, soul

11:15: X-Ray

11:30: Harmoni Crew

11:45: Axelikos

12:00: Kingsane

12:15: African Sunz (Hiphop, r&b, Afro pop, Zouk)

12:30: King & Ivan

12:45: Karinah

13:00: PedersDuVeit

13:15: Mesayah

13:30: DVD

13:45: Per-fekt

14:00: Nils m Skils & Droolian

14:15: Rap Battle

14:30: Ivahson

14:45: Tonna Brix

15:00: Robin & Bugge

15:15: Emire og Lillebror

15:30: Poporn Radio

15:45: Essa Cham

16:00: Jabaman

16:15: Massiv Energy

16:30: Deerail

16:45: Evig Poesi

17:00: Miss Selia

17:15: Sirius

17:30: JnL

17:45: A-Lee

18:00: Pumba & Danny

18:15: Onkl P & Jaa9

18:30: Wolverine og Jester

18:45: TBC

19:00: ZEPS + Phat Bastard

19:15: Erik de Torres

19:30: Stella Mwangi

19:45: Jah Raw (HipHop/Dance hall)

20:00: Tredjestanden & Breaknecks

20:15: Jesse Jones

20:30: Son of Light

20:45: Herreløse

21:00: Svartepetter

21:15: Klisne Fingra

21:30: Inna Di Lights

21:45: Spira med Romar

22:00: FKXS/Chosen Fume/Berserker

22:15: The Shitsez



Markveien/

Sound of Mu - Blanda drops


13:00: Florell

14:00: Bretton Woods

15:00: sindicata

16:00: Nebbb

16:40: Dag Stiberg

17:00: Sgrow

18:00: Like Spinning

19:00: Hanna von Bergen



Olaf Ryes plass

- Viser, akustisk

12:00: Hanne McBride

12:25: Karen Musæus og Eivind Oftebro

12:50: Ingvild Våge

13:15: The LOL Bears

13:40: Sandra Sofie

14:05: Sindri

14:30: Sigrun & The Kitchen Band

14:55: Lucky Lips

15:20: StMorritz

15:45: Tove Bøygard

16:40: Eyvind Lund

17:05: Robert Rustad Amundsen

17:30: Mats Lykke

17:55: Krister Hallstensson

18:20: Monika Nordli

18:45: Jonas Jonsson

19:10: Margfolket

19:35: Kristoffer Asknes



Pilestredet/Blitz (V/AKKS, Fett og radiOrakel) - Kvinnescene


13:00: Hanne McBride

13:45: EstherOrkester

14:30: Citizen Charlie

15:15: Ontz

16:00: The Shitsez

16:45: Eplemøya Songlag

17:30: Vanity Vanished

18:15: Sandra Kolstad

19:00: Lyd

19:45: Phone Joan

20:15: Line Lux

20:45: Billie Rubin

21:15: Nightliner

21:45: DJ FemmeFuru



Pløens gate/

Mono - Rock, pop


14:00: I Ate My Pony

15:00: Twinklehead

16:00: Mindy Misty

17:00: Strange Days

18:00: Mayflower Madame

19:00: Motorgruppa

20:00: Sister Rain

21:00: Izakaya Heartbeat

22:00: All The Islands

Rådhusplassen - Rock, pop

13:00: Jono El Grande

13:35 Erik Ruud

14:10: Maria Due & All The Other Birds

14:45: Ingeborg Selnes

15:20: Norma Sass

15:55: Shimmering

16:30: I See Horses

17:10: The Loch Ness Mouse

17:45: Cold Mailman

18:20: Hypertext

18:55: Phone Joan

19:30: Vom

20:10: Gerilja

20:55: Motorgruppa

21:45: The Dirtydogs

22:30: Death By Unga Bunga

Spikersuppa/

Grønn Hverdag

- Diverse


13:00: Miss Jacobs

13:45: Ida Isax Alfstad

14:30: Something Sally

16:00: Proviant Audio

18:00: André Holstad

20:00: Pow Pow



St. Hanshaugen - Korscene

12:00: Oslo Damekor

12:15: CORRUSO- rusfeltets blandakor

12:30: Diandre

12:45: Harmony

13:00: Alna Ungdomskor

13:00: Nordberg Ungdomskor

13:15: Majorstuen barne- og ungdomskor

13:30: Nordstrandkoret

13:45: The Voices

14:15: Oslo Jammerkor

14:30: Quintes ad hoc

14:45: Inkululeko Cultural Group

15:00: Vox Femina

15:15: Rådhuskoret

15:30: Bøler Vokalensemble



Torshovparken v/paviljongen - Rock, pop, diverse

13:00: The Einar Flaa Academy

14:00: Ergo

15:00: Oslo Inn

16:00:Hanny

17:00: FNS

18:00: Children and corpse playing in the streets



V/Kulturkirken Jacob

- metal, hard rock


12:00: The Farmhouse Killings

12:50: Bloodcargo

13:40: Deseized

14:30: Gate To Kaos

15:20: Canoon

16:10: Dead Trooper

17:00: Snakes in the Southern Flames

18:00: Helldealer

19:00: Breed

20:00: Kite

21:00: Shot at Dawn

22:00: Waklevören



Vaterlandsparken

- Verdensmusikk


12:00: Lokal Arrangør

12:01: Dj Linda

12:30: KhansStrings

13:00: Poemus Balkanicus

13:30: Urban Tribe og Mini Tribe

14:00: J-ZINO

14:30: Martine Lund Hoel

15:00: Sidiki Camara Group

15:30: The Pilgrims

16:00: Papasito"Son

16:30: KOHINOOR

16:45: Cravo & Canela

17:00: Forza

17:30: Luison y su Sonora

18:00: Megafon

18:30: Underdogs International U.D.I.

19:00: Cheb Hocine Orchestra

19:30: Corazon y Bomba

20:00: Trio Brasil

20:30: World jam


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

Lik Nettavisen her og få flere ferske nyheter og friske meninger!

sterke meninger

Nettavisen vil gjerne vite hva du mener om denne saken, og ønsker en frisk debatt i våre kommentarfelt. Vær saklig og respektfull. Les mer om Nettavisens debattregler her.

Gunnar Stavrum
sjefredaktør

comments powered by Disqus

Våre bloggere