RING: 02060 E-POST: 02060@nettavisen.no
Ønsker du å sende video eller andre dokumenter? Benytt 02060@nettavisen.no
Kontakt oss

Slik spilles fotball VM

Her er oversikten over kampene dag for dag og gruppe for gruppe i fotball-VM 2014 i Brasil, norske tider.

TV - oversikt over kampene. NB! Noen av kampene går over til en annen dato norsk tid

12/6: Gr A: Brasil – Kroatia (22.00, Sao Paulo). TV2

13/6: Gr A: Mexico – Kamerun (18.00, Natal). NRK
13/6: Gr B: Spania – Nederland (21.00, Salvador) NRK, Chile – Australia (00.00, Cuiaba) TV2.

14/6: Gr C: Colombia – Hellas (18.00, Belo Horizonte), Elfenbeinskysten – Japan (03.00, Recife) NRK.
14/6: Gr D: Uruguay – Costa Rica (21.00, Fortaleza), England – Italia (00.00, Manaus) NRK.

15/6: Gr E: Sveits – Ecuador (18.00, Brasilia)TV2, Frankrike – Honduras (21.00, Porto Alegre)NRK.
15/6: Gr F: Argentina – Bosnia (00.00, Rio de Janeiro) NRK.

16/6: Gr F: Iran – Nigeria (21.00, Curitiba)TV2.
16/6: Gr G: Tyskland – Portugal (18.00, Salvador)TV2, Ghana – USA (00.00, Natal)NRK.

17/6: Gr A: Brasil – Mexico (21.00, Fortaleza)TV2.
17/6: Gr H: Belgia – Algerie (18.00, Belo Horizonte)NRK, Russland – Sør-Korea (00.00, Cuiabá).TV2

18/6: Gr A: Kamerun – Kroatia (00.00, Manaus).TV2
18/6: Gr B: Australia – Nederland (18.00, Porto Alegre)TV2, Spania – Chile (21.00, Rio de Janeiro).NRK

19/6: Gr C: Colombia – Elfenbeinskysten (18.00, Brasilia)NRK, Japan – Hellas (00.00, Natal).TV2
19/6: Gr D: Uruguay – England (21.00, Sao Paulo).TV2

20/6: Gr D: Italia – Costa Rica (18.00, Recife).NRK
20/6: Gr E: Sveits – Frankrike (21.00 Salvador)TV2, Honduras – Ecuador (00.00, Curitiba).TV2

21/6: Gr F: Argentina – Iran (18.00, Belo Horizonte)TV2, Nigeria – Bosnia (00.00, Cuiabá).NRK
21/6: Gr G: Tyskland – Ghana (21.00, Fortaleza).NRK

22/6: USA – Portugal (00.00, Manaus).NRK
22/6: Gr H: Belgia – Russland (18.00), Rio de Janeiro) NRK, Sør-Korea – Algerie (21.00, Porto Alegre).TV2

23/6: Gr A: Kroatia – Mexico (22.00, Recife)NRK, Kamerun – Brasil (22.00, Brasilia).NRK
23/6: Gr B: Australia – Spania (18.00, Curitiba)TV2, Nederland – Chile (18.00, Sao Paulo).TV2

24/6: Gr C: Japan – Colombia (22.00, Cuiaba),NRK Hellas – Elfenbeinskysten (22.00, Fortaleza).NRK
24/6: Gr D: Italia – Uruguay (18.00, Natal),TV2 Costa Rica – England (18.00, Belo Horizonte).TV2

25/6: Gr E: Honduras – Sveits (22.00, Manaus),TV2 Ecudor – Frankrike (22.00, Rio de Janeiro).TV2
25/6: Gr F: Nigeria – Argentina (18.00, Porto Alegre)NRK, Bosnia – Iran (18.00, Salvador)NRK

26/6: Gr G: USA – Tyskland (18.00, Recife)NRK, Portugal – Ghana (18.00, Brasilia).NRK
26/6: Gr H: Sør-Korea – Belgia (22.00, São Paulo)TV2, Algerie – Russland (22.00, Curitiba). TV2

Åttedelsfinaler:

Lørdag 28/6: 1A - 2B 18.00 (NRK), 1C - 2D 22.00 (TV 2)
Søndag 29/6: 1B - 2A 18.00 (TV 2), 1D - 2C 22.00 (NRK)
Mandag 30/6: 1E - 2F 18.00 (NRK), 1G - 2H 22.00 (TV 2)
Tirsdag 1/7: 1F - 2E 18.00 (TV 2), 1H - 2G 22.00 (NRK)

Kvartfinaler:
Fredag 4/7: 1E/2F - 1G/2H 18.00 (NRK), 1A/2B - 1C/2D 22.00 (TV 2)
Lørdag 5/7: 1F/2E - 1H/2G 18.00 (TV 2), 1B/2A - 1D/2C 22.00 (NRK)

Semifinaler:
Tirsdag 8/7: 1A/2B/1C/2D - 1E/2F/1G/2H 22.00 (TV 2)
Onsdag 9/7: 1B/2A/1D/2C - 1F/2E/1H/2G 22.00 (TV 2)

Bronsekamp:
Lørdag 12/7: 21.00 (NRK)

Finale:
Søndag 13/7: 22.00 (NRK)

 

 

 

Etter grupper

Gruppe A:

12/6: Brasil – Kroatia (22.00, Sao Paulo). 13/6: Mexico – Kamerun (18.00, Natal). 17/6: Brasil – Mexico (21.00, Fortaleza). 18/6: Kamerun – Kroatia (00.00, Manaus). 23/6: Kroatia – Mexico (22.00, Recife), Kamerun – Brasil (22.00, Brasilia).

Gruppe B:

13/6: Spania – Nederland (21.00, Salvador), Chile – Australia (00.00, Cuiaba). 18/6: Australia – Nederland (18.00, Porto Alegre), Spania – Chile (21.00, Rio de Janeiro). 23/6: Australia – Spania (18.00, Curitiba), Nederland – Chile (18.00, Sao Paulo).

Gruppe C:

14/6: Colombia – Hellas (18.00, Belo Horizonte), Elfenbeinskysten – Japan (03.00, Recife). 19/6: Colombia – Elfenbeinskysten (18.00, Brasilia), Japan – Hellas (00.00, Natal). 24. juni: Japan – Colombia (22.00, Cuiaba), Hellas – Elfenbeinskysten (22.00, Fortaleza).

Gruppe D:

14/6: Uruguay – Costa Rica (21.00, Fortaleza), England – Italia (00.00, Manaus). 19/6: Uruguay – England (21.00, Sao Paulo). 20/6: Italia – Costa Rica (18.00, Recife). 24/6: Italia – Uruguay (18.00, Natal), Costa Rica – England (18.00, Belo Horizonte).

Gruppe E:

15/6: Sveits – Ecuador (18.00, Brasilia), Frankrike – Honduras (21.00, Porto Alegre). 20/6: Sveits – Frankrike (21.00 Salvador), Honduras – Ecuador (00.00, Curitiba). 25/6: Honduras – Sveits (22.00, Manaus), Ecudor – Frankrike (22.00, Rio de Janeiro).

Gruppe F:

15/6: Argentina – Bosnia (00.00, Rio de Janeiro). 16/6: Iran – Nigeria (21.00, Curitiba). 21/6: Argentina – Iran (18.00, Belo Horizonte), Nigeria – Bosnia (00.00, Cuiabá). 25/6: Nigeria – Argentina (18.00, Porto Alegre), Bosnia – Iran (18.00, Salvador)

Gruppe G:

16/6: Tyskland – Portugal (18.00, Salvador), Ghana – USA (00.00, Natal). 21/6: Tyskland – Ghana (21.00, Fortaleza). 22/6: USA – Portugal (00.00, Manaus). 26/6: USA – Tyskland (18.00, Recife), Portugal – Ghana (18.00, Brasilia).

Gruppe H:

17/6: Belgia – Algerie (18.00, Belo Horizonte), Russland – Sør-Korea (00.00, Cuiabá). 22/6: Belgia – Russland (18.00, Rio de Janeiro), Sør-Korea – Algerie (21.00, Porto Alegre). 26/6: Sør-Korea – Belgia (22.00, São Paulo), Algerie – Russland (22.00, Curitiba). 

Åttedelsfinaler:
Lørdag 28/6: 1A - 2B 18.00 (NRK), 1C - 2D 22.00 (TV 2)
Søndag 29/6: 1B - 2A 18.00 (TV 2), 1D - 2C 22.00 (NRK)
Mandag 30/6: 1E - 2F 18.00 (NRK), 1G - 2H 22.00 (TV 2)
Tirsdag 1/7: 1F - 2E 18.00 (TV 2), 1H - 2G 22.00 (NRK)

Kvartfinaler:
Fredag 4/7: 1E/2F - 1G/2H 18.00 (NRK), 1A/2B - 1C/2D 22.00 (TV 2)
Lørdag 5/7: 1F/2E - 1H/2G 18.00 (TV 2), 1B/2A - 1D/2C 22.00 (NRK)

Semifinaler:
Tirsdag 8/7: 1A/2B/1C/2D - 1E/2F/1G/2H 22.00 (TV 2)
Onsdag 9/7: 1B/2A/1D/2C - 1F/2E/1H/2G 22.00 (TV 2)

Bronsekamp:
Lørdag 12/7: 21.00 (NRK)

Finale:
Søndag 13/7: 22.00 (NRK)

 

Mest sett siste uken

Lik Nettavisen her og få flere ferske nyheter og friske meninger!

sterke meninger

Nettavisen vil gjerne vite hva du mener om denne saken, og ønsker en frisk debatt i våre kommentarfelt. Vær saklig og respektfull. Les mer om Nettavisens debattregler her.

Gunnar Stavrum
sjefredaktør

comments powered by Disqus

Våre bloggere