Måtte lyve for kjæresten
Rune Gjeldnes fortalte ikke hele sannheten da han ringte hjem til samboeren fra Priestley-breen. Se innslaget fra God Morgen Norge her.
Se innslaget fra God Morgen Norge her
- Det var så ekstremt og sinnsykt. Jeg skjønner godt at ingen har gått ned den breen før. Jeg sa vel ikke hele sannheten når jeg ringte de siste dagene, men jeg tror nok Aina leste litt mellom linjene og skjønte hvor tøft jeg hadde det, fortalte Gjeldnes på God Morgen Norge på TV 2 tirsdag.
- Jeg var ikke høy i hatten, innrømmet han.
Snakket hver dag
Gjeldnes hadde telefonisk kontakt med samboeren
sin nesten hver dag under hele rekord-turen.
- Det betydde utrolig mye å ha den kontakten hver dag. Aina har vært min aller viktigste støttespiller gjennom alle de fire årene som vi har planlagt turen, fortalte hardhausen.
Det var ikke bare morsomt for Aina å sitte hjemme i Norge å vente på eventyreren heller.
- Det er ikke tvil om dette har vært en livsfarlig tur. Men det er vel når faren er størst at livsgleden også er størst, sa Aina.
Ferie
Gjeldnes startet turen med en bagasje på 180 kilo og
gjennomførte bragden helt uten etterforsyninger.
- Jeg går ikke rundt med noen stolthetsfølelse, men jeg er stolt over at prosjektet ble en suksess. Nå skal jeg ha meg to års ferie, spøkte Gjeldnes.
14.03.06 14:19, ny 14.03.06 15:29
![]()