Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

Foto: Scanpix

Får jakte elg uten våpen

Ulvemotstanderen Lars Toverud kan dra på elgjakt, men han må greie seg uten våpen.

Tips oss

I flere år har Toverud vært i mediene og uttrykt sin motstand mot ulv.

Våren 2006 fikk han 40 dagers fengsel for heleri av vevsprøver av ulv og for brudd på våpenloven. Politiet har tatt Toveruds våpenkort, og krever at han leverer inn alle våpen og all ammunisjon. Likevel mener byretten at Toverud er skikket til å drive jakt.

- Vedtaket i Politidirektoratet kvalifiserer til plassering både i Dusteforbundet og Idiotklubben, sier Toveruds advokat Magne Synnevåg til Nationen.

Han spør om politiet mener at Toverud skal begynne å jakte med kniv, banjonett eller kanskje pil og bue.

11.09.06 09:36, ny 11.09.06 09:53


SISTE FRILUFTSLIV:

Relaterte emner:

Materialet på dette nettstedet er omfattet av åndsverklovens bestemmelser. Uten særskilt avtale direkte med Mediehuset Nettavisen AS (utgiver) eller med Mediebedriftenes Klareringstjeneste (www.klarering.no) er enhver kopiering, lagring, eksemplarfremstilling og tilgjengeliggjøring bare tillatt i den utstrekning det er hjemlet i lov. Utnyttelse i strid med lov eller avtale kan medføre erstatningsansvar, og kan straffes med bøter eller fengsel. Mediehuset Nettavisen AS er ikke ansvarlig for innhold på eksterne sider.