- Viktigste arrangement
Siste fra Nettavisen:
Kulde stopper ikke skianleggene
Brann varsler oppsigelser
Nå er det julesalg på nett
SISTE FRILUFTSLIV:
- Fjellfilmfestivalen er turistforeningas viktigste ungdomsarrangement, sier Kristin Krohn Devold, generalsekretær i Den norske turistforening (DNT). Se web-TV.
TURTAGRØ (TV 2 Nettavisen): Fri Flyt og DNT er arrangører av festivalen som gikk av stabelen 8.-10. september. DNT Fjellsport stilte med 14 instruktører og tilbød gratis føring på ni rekke turer i løpet av helgen. Nærmere 200 personer var med på disse – en av dem var generalsekretæren.
- Jeg håper alle føler at dette er et nasjonalt arrangement for ungdom fra hele landet, sier hun, og legger til at hun stortrivdes på Turtagrø i helgen.
- Det er fantastisk å være her. Jeg var med på en flott tur til Nordre Skagastølstind og Skagastølsnebbet lørdag. Det er utrolig kjekt å se at så mange benytter anledningen til å komme seg på tur når de er her på festivalen, sier Krohn Devold til TV 2 Nettavisen.
11.09.06 11:53, ny 11.09.06 19:47
![]()