Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

Pengene skal ha blitt vekslet til euro og andre valutaer. Pengene skal ha blitt vekslet til euro og andre valutaer. ( Colourbox )

«B-gjengens løpegutter» tiltalt

Skriv ut artikkel Del på Facebook Del på Twitter
Tips en venn om denne artikkelen
Publisert 11.05.07 04:34

Unggutter skal ha vekslet og overført millionbeløp for gjengmiljøet.

Del på Facebook

Til sammen er 15 menn i alderen 16 til 26 år tiltalt for å ha vekslet, eller overført penger som politiet mener stammer fra kriminalitet, skriver Aftenposten.

Ifølge førstebetjent Jarle Kolstad ved Stovner politistasjon mener politiet at de tiltalte har fungert som løpegutter for gjengmiljøet. En rekke av dem har aldri tidligere vært i klammeri med politiet, og flere er etnisk norske.

Tiltalen som kommer i kjølvannet av en politiaksjon mot gjengmiljøet i september i fjor, nevner 60 tilfeller av pengevekslinger og overføringer av til sammen 2,1 millioner kroner.

De tiltalte har utpekt B-gjengbrødrene som er blant de pågrepne i den omfattende politiaksjonen i Brasil og Norge som oppdragsgivere. Imidlertid ble bare én av de tiltalte pågrepet under onsdagens aksjon.



Annonse

MittOppdrag.no Få anbud på 1-2-3! Leter du etter kjærligheten? Side2.match.com/
Stikkord fra Nettavisen Bedrift: