Seks omkom i storbrann
NyheterTre barn blant de døde.
Les merGå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
På et utested i Harstad gikk soldatene amok, kledde av seg og urinerte på en medsoldat.
I samarbeid med Microsoft Office2007 Publisert 29.02.08 07:56 | Sist oppdatert 29.02.08 08:32Natt til torsdag lagde britiske soldater furore på utestedet Sfinx i Harstad. Etter å ha sexsjikanert flere av de kvinnelige gjestene, tok flere av soldatene av seg klærne og urinerte på gulv, inventar og hverandre, skriver VG.
- Plutselig ropte de «Naked bar» og så tok de av seg alle klærne. Noen viftet med «utstyret» sitt foran de andre gjestene, forteller Cecilie G. Kleppe (29), et av øyenvitnene, til avisa.
To av soldatene skal ha urinert på en medsoldat som lå på gulvet. Politiet i Harstad skal ikke ha mottatt noen anmeldelse på forholdet.
Det pågår tre militærøvelser i området. Sjef for Alliert Treningssenter Nord, oberstløytnant Lars Sundnes, gir på generelt grunnlag denne kommentaren til VG og antyder at soldatene kan vente seg en streng reaksjon.
- Oppførsel av denne typen er totalt uakseptabel, både i norske og utenlandske militæravdelinger.
Hadde med seg både et IV-drypp og en anestesilege allerede på 1990-tallet.
Les mer
Aqua-Lene glemmer aldri hvordan det var å ha Jahn Teigen som sjef.
Les mer