Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

Bussjåfør slått ned

Passasjeren ble nektet å ta med sykkelen om bord. Da smalt det.

Publisert 09.05.08 18:08 | Sist oppdatert 09.05.08 18:31

Tips oss

Sms/mms: Send TIPS til
2030 E-post: tips@nettavisen.no

Skriv ut artikkel Del på Facebook Del på MySpace Del på Twitter Del på Nettby
Tips en venn om denne artikkelen

En mann er pågrepet, mistenkt for å ha banket opp en bussjåfør i krysset Trondheimsveien-Lakkegata på nedre Grünerløkka i Oslo fredag ettermiddag.

- Meldingen til politiet gikk ut på at en bussjåfør hadde fått juling. Han skal ha fått flere slag av en annen person i bussen. Vi er nå på stedet og undersøker hva som har skjedd, sier operasjonsleder Stig Tonsjø ved Oslo politidistrikt til Nettavisen.

- Vi skal nå snakke med bussjåføren, den pågrepne og vitner for å finne ut hva som har skjedd, sier operasjonslederen.

Blått øye
Politibetjent Tom Georg Håkensen på stedet bekrefter overfor Nettavisen at bussjåføren har blitt slått gjentatte ganger.

- Men han skal ikke ha kommet fysisk til skade, sier Håkensen.

Bussjåføren, som ble avhørt av politiet inne i bussen, var tydelig preget av hendelsen. Han hadde fått et blått øye, og holdt seg stadig til nesen på grunn av smerter.

Sykkel-nekt
Ifølge et vitne Nettavisen har snakket med, startet bråket da passasjeren ville ha med sykkelen inn på bussen.

- Da sjåføren nektet, svartnet det helt for passasjeren. Han slo bussjåføren i ansiktet gjentatte ganger, forteller vitnet.

Et annet vitne hevder bussjåføren var ufin i ordbruken mot passasjeren.

Politiet fikk melding om ulykken klokken 17.48.

En annen buss kom raskt til stedet og plukket opp alle passasjerene.




Fakta i samarbeid med 1881
FASTLINKS
Hyttetorget har løsninger som gir økt komfort på hytta di. Les mer
Ingen bompenger. Norges billigste elbil Les mer
Nettavisen Fastlinks

Tips oss

Sms/mms: Send TIPS til
2030 E-post: tips@nettavisen.no