Se, en ny Vukicevic!
Sport
– Jeg er utrolig imponert, sier storesøster Christina Vukicevic.
Ezinne: Satte
ny, norsk rekord
Ndure: -
Beklager, Bislett!
Spyd-Andreas: -
Klart dette var en nedtur
Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
HELTER: Morten Tøndel (t.v) og vaktmester Edgar Østbyhaug gjorde en stor innsats da bilen havnet på taket i elva.
Foto: Nils Martin Tidemann/Arbeidets Rett
Her er to av dagens store helter. Se bilder.
I samarbeid med Microsoft Office2007 Publisert 28.08.08 15:41 | Sist oppdatert 28.08.08 20:19Det ble svært dramatisk da en en personbil snurret rundt og ble liggende på taket i Hyttelva på Røros torsdag formiddag.
Bilen var i ferd med å fylles med vann, men den kvinnelige bilføreren (74) hadde englevakt. Hun kan prise seg lykkelig over rask reaksjon fra tilfeldig forbipasserende.
7-8 personer som så utforkjøringen hoppet nemlig ut i elva for å redde henne.
Med hjelp fra ambulanse- og brannfolkene, som også kom raskt til stedet, klarte de å snu bilen og fikk kvinnen ut, skriver retten.no.
(Artikkelen fortsetter under bildet)
REDDET: Her har redningsmannskapene fått den skadde kvinnen inn til land.
Foto: Nils Martin Tidemann/Arbeidets Rett
Får skryt
En av dagens store helter er vaktmester Edgar Østbyhaug i Røros kommune.
- Det var en av kommunens vaktmestere som så hele hendelsesforløpet og fikk varslet redningspersonell og engasjert folk i området, sier politiførstebetjent Jon Anders Kokkvold ved Røros lensmannskontor til Nettavisen.
En av de andre heltene som tro til var Morten Tøndel.
- Jeg så at det lå en bil på taket i elva, og stoppet. Edgar ropte at det var folk i bilen og at han måtte ha hjelp. Da hoppet jeg ut av skoene, klatret ned muren og gikk uti. Etterhvert kom det flere, blant annet en turist som tilfeldigvis passerte. Vi begynte umiddelbart å prøve og snu bilen opp på hjulene, sier Tøndel til Arbeidets Rett.
Les hele saken her: Morten - en av heltene
- Så det var takket være rask respons til de i området at det gikk så bra som det gjorde. Det var en kald elv, sier politiførstebetjent Kokkvold.
(Artikkelen fortsetter under bildet)
SNUDD: Redningsmannskapene klarte sammen med de forbipasserende å snu bilen.
Foto: Nils Martin Tidemann/Arbeidets RettDen uheldige 74-åringen kom fra det hele med lettere skader, og ble fraktet til Røros sykehus.
- Jeg tror den overlevende er meget glad for den raske hjelpen. Her har hver enkelt gjort en god jobb, skryter politiførstebetjenten.
- Påkjenning
Noen av dem som hjalp til ble selv litt skadet i forsøk på å åpen bildøra.
- De som hjalp til fikk noen ubetydelige skader, sier Kokkvold til Nettavisen.
Torsdag ettermiddag fikk de 7-8 tilfeldig forbipasserende som hjalp til i redningsarbeidet bli med på politiets debrifing etter hendelsen.
- Vi har hatt en debrifing nå med de involverte partene. Så det tror jeg gjorde godt, spesielt for de som plutselig plumpet borti det, sier Kokkvold.
For flere ble dagens heltedåd en påkjenning.
- Det står jo om sekunder i denne sammenhengen. For enkelte har det nok vært en liten påkjenning. Men det ble gjennomført en god debrifing, sier politiførstebetjenten.
Dårlig sikret
- Hva var årsaken til at bilen havnet i elva?
- Det har vi ikke noen formening om foreløpig. Vi har ikke fått snakket med den som satt i bilen ennå, sier Kokkvold.
(Artikkelen fortsetter under bildet)
STOR INNSATS: Mange tilfeldig forbipasserende hjalp til da kvinnen kjørte i elven.
Foto: Nils Martin Tidemann/Arbeidets RettKokkvold forteller til Nettavisen at utforkjøringen skjedde på en veldig trafikkert vei, og påpeker at veien langs elva verken har rekkverk eller noen annen form for sikring mot elva.
– Jeg er utrolig imponert, sier storesøster Christina Vukicevic.
Ezinne: Satte
ny, norsk rekord
Ndure: -
Beklager, Bislett!
Spyd-Andreas: -
Klart dette var en nedtur
Manchester United bekrefter at spissen spiller for dem neste sesong.
Les mer