Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

UTRYKNING: Ved 05-tiden natt til lørdag fikk politiet melding om en brann i Drammen. UTRYKNING: Ved 05-tiden natt til lørdag fikk politiet melding om en brann i Drammen. Foto: Paul Weaver ( TV 2 Interaktiv )

Ny dødsbrann i Drammen

Skriv ut artikkel Del på Facebook Del på Twitter
Tips en venn om denne artikkelen
Publisert 22.11.08 08:34

En mann omkom.

Del på Facebook

En person er død etter at det oppstod brann i en leilighet i en blokk på Åssiden i Drammen i morgentimene lørdag.

- Politiet fikk melding om røykutvikling i en leilighet i andre etasje i en leilighetsblokk klokken 05.14. En nabo klarte å bryte seg inn i leiligheten og fant en mann i 50-årene bevisstløs, sier operasjonsleder Rune Hunshamar i Søndre Buskerud politidistrikt til Nettavisen.

Mannen ble forsøkt gjenopplivet, men livet sto ikke til å redde. Naboen ble sendt til lege for sjekk, men det er ukjent om han pådro seg noen skader i redningsforsøket.

- Brannen er slukket og brannstedet er sperret av i påvente av branntekniske undersøkelser, sier Hunshamar.

Det er ukjent om andre leiligheter ble skadet i brannen.



Annonse

Kommentarer


MittOppdrag.no Få anbud på 1-2-3! Leter du etter kjærligheten? Side2.match.com/
Stikkord fra Nettavisen Bedrift: