Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

Foto: Stabburet ( Stabburet )

Nettpress gir paprikafri grandis

Skriv ut artikkel Del på Facebook Del på Twitter
Tips en venn om denne artikkelen
Publisert 13.01.09 07:19

Forbrukeraksjonen som ble startet for to år siden, er kronet med seier: Nå kommer Grandiosa uten paprika.

Del på Facebook

- En jubeldag, sier Joakim Fossum Strugstad etter at Stabburet bøyer av for presset og lanserer en paprikafri variant av frossenpizzaen.

29-åringen fra Hamar startet en Facebook- og en Nettbygruppe for å synliggjøre kravet om å få bort paprikaen fra den mest kjøpte varianten av Grandiosapizzaen. Facebookgruppen fikk 2.000 medlemmer, og i løpet av disse to årene er det registrert minst 14 andre Facebookgrupper med det samme kravet.

- Nå gir vi etter for presset, sier informasjonsleder Inger Marie F. Ingdahl hos Stabburet til Aftenposten.

Varianten uten paprika skal i første omgang være på markedet til 1. mai, for å teste ut om kravet på nettet avspeiler seg i faktisk salg.

Og selv om stjernekokk Eivind Hellstrøm aldri ville drømme om å svelge en bit: Nordmenn spiser cirka 26 millioner Grandiosa-pizzaer i året. Grandisen har med det over halvparten av landets frossenpizzamarked.

(©NTB)



Annonse

Kommentarer


MittOppdrag.no Få anbud på 1-2-3! Leter du etter kjærligheten? Side2.match.com/
Stikkord fra Nettavisen Bedrift: