Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

FORSØKTE Å SLUKKE BRANNEN: Fire beboere var til stede da det brøt ut brann i et boligkompleks i Namsos mandag formiddag. Én person ble sendt til sykehus, etter et forsøk på å slukke brannen (illustrasjonsfoto). FORSØKTE Å SLUKKE BRANNEN: Fire beboere var til stede da det brøt ut brann i et boligkompleks i Namsos mandag formiddag. Én person ble sendt til sykehus, etter et forsøk på å slukke brannen (illustrasjonsfoto). Foto: Ørjan Nilsson

Brann i boligkompleks i Namsos

Skriv ut artikkel Del på Facebook Del på Twitter
Tips en venn om denne artikkelen
Publisert 01.06.09 13:29

En person er sendt til sykehus.

Del på Facebook

Mandag formiddag brøt det ut en brann i et leilighetskompleks i Namsos.

- Brannen ble meldt klokken 11.24 mandag. Alt er nå under kontroll, sier operasjonsleder i Nord-Trøndelag politidistrikt, Lars Lettnes, til Nettavisen.

Leilighetskomplekset besto av 8 leiligheter i et 2-etasjers bygg.

Forsøkte å slukke brannen
- Fire av de åtte beboerne var til stede. Kun én ble sendt til sykehus med ambulanse. Han hadde forsøkt å slukke brannen, og fikk lettere røykskader, forteller Lettnes.

Politiet er ferdig med fintsøket, og det er ingenting som tyder på at det er flere i huset.

Boligkomplekset skal hovedsakelig være bebodd av psykiatriske pasienter.

Brannen skal ha startet i kjelleren, men brannårsaken er fremdeles ukjent.



Annonse

Kommentarer


MittOppdrag.no Få anbud på 1-2-3! Leter du etter kjærligheten? Side2.match.com/
Stikkord fra Nettavisen Bedrift: