Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold



IKKE SÅ SMART: Her gjelder det å feie for egen dør.
IKKE SÅ SMART: Her gjelder det å feie for egen dør. Foto: Faksimile: The Roanoke Times
Tips oss

Vær glad hun ikke er din mor

Smattende på en sigarett er gravide Mellisa Williamson svært bekymret for at veiarbeid skal skade barnet hennes.

(iBergen.no) Den amerikanske småbarnsmoren Mellisa Williamson er en sterk kandidat til prisen for århundrets minst gjennomtenkte betraktning. Men prisen for årets mor vinner hun neppe.

7 måneder på vei
Hun skapte oppstandelse da hun sto fram i en artikkel i lokalavisen The Roanoke Times og uttrykte bekymring for et veiprosjekt som nylig hadde startet opp i nabolaget hennes. Ettertenktsomt stirrende ut i luften poserer hun med sin høygravide mage på et illustrerende bilde for artikkelen.

I bildeteksten kan vi lese om hennes bekymring: «Mellisa Williamson (35) bekymrer seg over at trykkborrene i nærheten vil skade hennes ufødte barn.»

Men det er noe som skurrer med logikken hennes når man samtidig ser den glødende sigaretten i høyrehånden hennes.

Sendt rundt i verden
Illsinte lesere kastet seg på telefonen for å skjelle ut The Roanoke Times. Mange mente avisen promoterte røyking under svangerskapet ved å publisere et slikt bilde. Andre var langt mer kritiske til den vordende mor som åpenbart ikke skjønte at man bør stumpe sigaretten før man anklager andre for å skade sitt ufødte barn.

Lesere med skadefro latter i halsen, scannet bildet og sendte det rundt på e-post verden over. Selv hadde ikke den nyskilte fru Williamson fått med seg hvordan andre mobbet henne på nettet. For den arbeidsløse kvinnen, som ikke fullførte high school, hadde bare hørt om internett, men aldri brukt det.

Hun hørte om latterliggjøringen fra eks-mannen noen dager etter bildet sto på trykk. Han hadde snappet opp kritikken blant kolleger på jobben.

Reduserte antallet
Til The Roanoke Times fortalte hun at hun ikke brydde seg, for hun hadde blitt kritisert for røykingen sin i 20 år.

- Jeg bryr meg virkelig ikke så mye om det. Hvis folk ikke liker det, får det være deres mening. De har deres og jeg har min, konkluderte hun bekymringsfritt til lokalavisen.

I det minste hadde hun redusert fra 40 til 10 sigaretter per dag.

Les flere nyheter på iBergen.no

21.09.07 10:00, ny 21.09.07 13:38

Prøv iBergen sine nye mobilsider! Klikk for gratis bokmerke.



Tips oss