Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

Ranet 7-Eleven med pistol

RANET: Denne 7-Eleven-kiosken på Vågsalmenningen i Bergen ble ranet fredag morgen.
RANET: Denne 7-Eleven-kiosken på Vågsalmenningen i Bergen ble ranet fredag morgen. Foto: Ørjan Nilsson
Siste fra iBergen:

Tips oss

En beruset mann ranet 7-Eleven på Vågsalmenningen i Bergen med pistol fredag morgen.

(iBergen.no) - Mannen skal ha vært liten og fremoverbøyd. Han bar en pistol og forlangte å få penger og tobakksvarer, forteller operasjonsleder ved Hordaland Politidistrikt, Ronny Lentføhr, til iBergen.no.

JAKTER: Bergenspolitiet jakter fredag morgen etter personen som ranet 7-Eleven på Vågsalmenningen.JAKTER: Bergenspolitiet jakter fredag morgen etter personen som ranet 7-Eleven på Vågsalmenningen. Foto: Ørjan Nilsson

Meldingen om ranet kom inn til politiet klokken 07.16 fredag morgen og politiet leter nå etter mannen som hadde på seg en grønn hettegenser som han dekket til ansiktet med. I tillegg hadde mannen svarte bukser.

- Var det en ekte pistol?

- Det kan vi aldri være sikre på, men melder som var en av de ansatte i butikken mener bestemt at det så ut som en ekte pistol.

Det er ikke kjent om mannen sa noe under ranet som kan røpe dialekt eller språklig tilhørighet.

Les flere nyheter på iBergen.no.

24.10.08 07:52, ny 24.10.08 09:42

Prøv iBergen sine nye mobilsider! Klikk for gratis bokmerke.