Jacko foreviget i smør
MusikkBisarr statuehyllest til den avdøde popkongen.
Les merGå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
- EN SKADD: Her, utenfor blindeforeningens hus i Natlandsveien i Bergen, falt to personer ned i dette usikrede hullet. En person skal være skadd.
Foto: Arne Ellingsen
Det gikk som det måtte gå ...
I samarbeid med Microsoft Office2007 Publisert 22.11.08 12:58 | Sist oppdatert 22.11.08 14:59(iBergen.no) Rett før klokken tolv lørdag fikk politiet melding om at flere personer hadde falt ned i et hull ved Natlandsveien 81 i Bergen.
- Det er noen som har gravd et hull utenfor hos blindeforeningen i forbindelse med at de satte ned noen skilt, sier operasjonsleder Bjarne Flokenes ved Hordaland politidistrikt til iBergen.no.
To falt i hullet
Han forteller at to svaksynte eller blinde har snublet ned i hullet. Etter
det iBergen.no erfarer skal en mann være skadd i armen. Det kan imidlertid
ikke politiet bekrefte.
Fylkessekretær ved Norges Blindeforbund Hordaland Hans Jørgen Botheim bekrefter overfor iBergen.no at foreningen leier ut hybler i Natlandsveien 81. Både seende og synshemmede skal bo i huset.
Leder Helen Aareskjold i Norges Blindeforbunds fylkeslag i Hordaland er sterkt kritisk til entreprenøren.
- Det er jo hensynsløst. Alle i lokalmiljøet vet godt hva slags hus det er. Man burde tatt forholdsregler, sier hun til iBergen.no.
Mister trygghet
Hun forteller at det er trygghetsfølelsen som først og fremst forringes.
- Når du har lært en rute, og det plutselig er et hull i bakken, tør du kanskje ikke lenger gå ut. Man blir mistenksom og engstelig når du ikke kan stole på de rutene du har lært, sier Aareskjold.
Daglig leder Arne Wikholm i Staren AS, som utfører arbeidene på oppdrag fra Statens vegvesen, synes det er drøyt å kalle dem hensynsløse.
- Vi holder på med en jobb der oppe, og vi er nødt til å lage noen hull for å få skiltene på plass. At noen har klart å få en fot nedi hullet er uheldig, men vår mann mente han hadde gjort en skikkelig jobb på stedet, sier han.
Sikret
Han forteller at han nå har vært på stedet og sikret hullet.
- Vi har nok ikke vært helt våkne for at det var blinde i strøket, men det er ingen unnskyldning, sier han.
Hullet skal være rundt en meter dypt. Hvor bredt det er vites ikke.
- En falt ned i går, og en falt ned i dag. Vi fikk beskjed klokken 11.14 i dag, sier operasjonslederen.
- Ambulanse
Entreprenøren er nå varslet, og hullet skal nå sikres. Politiet vil inntil
videre stå på stedet.
Ifølge et vitne iBergen.no har snakket med skal det være en ambulanse på stedet.
Bare kort tid senere ble politiet oppmerksomme på et tilsvarende hull, utenfor Natlandsveien 87.
- Også der er entreprenøren pålagt å dekke til eller sikre hullet, sier Flokenes.
Les flere nyheter fra iBergen.no.
Hadde med seg både et IV-drypp og en anestesilege allerede på 1990-tallet.
Les mer
Aqua-Lene glemmer aldri hvordan det var å ha Jahn Teigen som sjef.
Les mer