Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

Gutt (6) overkjørt av traktor

OVERKJØRT: Gutten kom under bakhjulet til traktoren. (Illustrasjonsbilde)
OVERKJØRT: Gutten kom under bakhjulet til traktoren. (Illustrasjonsbilde) Foto: Scanpix
Siste fra iBergen:

Tips oss

Gutten kom under bakhjulet mens han lekte på gårdstunet.

(iBergen.no) Ulykken skjedde på en gård i Tysvær onsdag kveld.

6-åringen lekte med en eldre bror på gårdsplassen, mens bestefaren kjørte traktoren. Like bak traktoren snublet gutten. Han klarte ikke å reise seg før traktoren, som var i ferd med å rygge i gangfart, kjørte over brystet hans med bakhjulet.

I all hast ble guttungen kjørt til Haugesund sykehus.

Til iBergen.no torsdag morgen opplyser sykehuset at 6-åringen pådro seg moderate skader i ansiktet og i buken etter ulykken. Tilstanden hans er stabil.

Som følge av ulykken ble det tatt promilletest av bestefaren (61). Den ga ikke grunnlag for mistanke om påvirkning.

- Førerkortet hans ble ikke beslaglagt på stedet. Saken vil bli etterforsket på vanlig måte med avhør i løpet av dagen. Etter det jeg har fått opplyst har det gått bra med gutten og han vil bli avhørt i dag, sier operasjonsleder Agnar Austrheim ved Haugaland og Sunnhordland politidistrikt til iBergen.no.

Også Arbeidstilsynet er koblet inn i saken.

Les flere nyheter på iBergen.no

05.03.09 09:06

Prøv iBergen sine nye mobilsider! Klikk for gratis bokmerke.