Krasjet i silo – omkom
Nyheter29-åring omkom i trafikkulykke i Sola.
Les merGå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
Foto: Caroline Drefvelin
Kohinoor Nordberg vil ikke gi seg før ambulansesjåførene er straffet.
I samarbeid med Microsoft Office2007 Publisert 29.08.07 14:19 | Sist oppdatert 29.08.07 14:57(iOslo.no) Onsdag slippes rapporten fra Fylkeslegen etter granskningen i Ali-saken. Det er allerede varslet i flere medier at rapporten har avdekket kritikkverdige forhold rundt episoden, og klokken tre vil Helsetilsynet i Oslo og Akershus holde pressekonferanse for å presentere funnene av granskingen.
Kohinoor Nordberg er spent før rapporten.
- Jeg vil selv være til stede på pressekonferansen, sier hun til iOslo.no.
Hun har klare krav til hva som skjer, når rapporten legges fram:
- Jeg er spent. Jeg håper Fylkeslegen er en rettferdig mann, og håper han vil finne at behandlingen var uholdbar, uansett om man kaller det rasisme eller dårlig menneskesyn, fortsetter Kohinoor.
Ifølge VG har hun allerede bestemt seg for å gå til sivilt søksmål mot ambulansesjåførene, men det avviser hun overfor iOslo.no.
Hun sier allikevel at hun vil vurdere å gå andre veier, om Fylkeslegens reaksjon i dag blir for mild.
- Det er klart jeg vil at det skal få konsekvenser utover en smekk på lanken, men jeg avventer rapporten fra Fylkeslegen. Jeg vil ikke la dem slippe unna for meg, sier hun til iOslo.no.
Pressekonferansen går direkte på TV2 Sumo. Se den her.
– Som om jeg holder Venus' trofé, sier den ferske Wimbledon-mesteren.
Les mer