Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

FIKK FOR MYE: Riksrevisjonen har avdekket at flere tidligere stortingspolitikere har fått for mye utbetalt i pensjon. FIKK FOR MYE: Riksrevisjonen har avdekket at flere tidligere stortingspolitikere har fått for mye utbetalt i pensjon. Foto: Falch, Knut

- Politikere bør politianmeldes

Stortingspolitikere som eventuelt har unnlatt å melde fra om inntekter, kan bli politianmeldt.

Publisert 28.08.08 07:55 | Sist oppdatert 28.08.08 08:04

Tips oss

Sms/mms: Send TIPS til
2030 E-post: tips@nettavisen.no

Skriv ut artikkel Del på Facebook Del på MySpace Del på Twitter Del på Nettby
Tips en venn om denne artikkelen

Lederen i Stortingets pensjonsstyre, Sigvald Oppebøen Hansen (Ap), sier Stortingets presidentskap eller administrasjon må politianmelde stortingspolitikere som eventuelt har fått for mye pensjon fordi de har unnlatt å oppgi inntekter. Det skriver VG.

- Må behandles likt med andre
- Min personlige oppfatning er at det da bør politianmeldes, men det er ikke min oppgave å ta stilling til det. Det er Stortinget som institusjon som må ta stilling til det, sier Oppebøen Hansen til avisa. Han understreker at det er for tidlig å si om det er stortingspolitikere som har gjort noe galt, men at stortingsrepresentanter ikke kan behandles annerledes enn andre folk som får for mye utbetalt i trygd eller pensjon.

LIK BEHANDLING: Sigvald Oppebøen Hansen (Ap) er leder for Stortingets pensjonsstyre.LIK BEHANDLING: Sigvald Oppebøen Hansen (Ap) er leder for Stortingets pensjonsstyre.

- Må til bunns i saken
Også Frp, Høyre og SV åpner for politianmeldelse, vel å merke når sakene er avklart.

- Først må vi komme til bunns i saken, sier Frp-formann Siv Jensen til VG.



Kommentarer


Fakta i samarbeid med 1881

Forsiden nå:

HELDIG MÅL: Målet som Kristofer Hæstad scoret mot Stabæk var av det heldige slaget, men ellers var kapteinen i storslag.

- Kaptein Fantastisk

Mål, målgivende og to redninger på strek. Nå hylles Kristofer Hæstad i Vålerenga.

Les mer

Gravid kvinne døde

Arsenal til topps med ti

- Nok stemmer til helsereformen

- Føler meg personlig krenket

FASTLINKS
Hyttetorget har løsninger som gir økt komfort på hytta di. Les mer
Ingen bompenger. Norges billigste elbil Les mer
Nettavisen Fastlinks

Tips oss

Sms/mms: Send TIPS til
2030 E-post: tips@nettavisen.no