Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
INNRØMMER Å HA RINGT KLARSYNTE: Saera Khan (Ap) sendte onsdag kveld ut en pressemelding der hun innrømte å ha ringt flere klarsynte, og at det blant annet er grunnen til at hun har hatt høye telefonregninger.
Foto: Trond Solberg/Scanpix
Saera Khans videre skjebne diskuteres nå.
Sms/mms: Send TIPS til
2030
E-post: tips@nettavisen.no
Stortingsrepresentant Saera Khan (Ap) innrømmer at store deler av hennes svimlende mobilregninger har gått til å ringe klarsynte.
Les også: - Jeg beklager
Arbeiderparti-ledelsen sitter akkurat nå i krisemøte på Stortinget for å drøfte den siste utviklingen i Khan-saken, skriver VG Nett.
Både parlamentarisk leder Hill-Marta Solberg og sekretariatets leder Odd Erik Stende deltar i krisemøtet.
- Det er uklart hvor lenge møtet vil vare. Vi kommer tilbake med mer informasjon utover dagen, sier Stende til VG Nett.
- Sykmeldt
Nestleder i sekretariatet, Jardar Flaa, sier til Nettavisen at han ikke
ønsker å kommentere møtet, men henviser til informasjonsleder Anne Odden.
- Det vil komme en pressemelding fra Stortinget vedrørende Khan om litt, sier informasjonsleder på Stortinget, Anne Odden, til Nettavisen klokken 10.
- Men jeg kan bekrefte at Khan er sykmeldt og ikke tilgjengelig for pressen, legger Odden til.
- Jeg beklager
I natt sendte Khan ut en pressemelding om de skyhøye telefonregningene sine:
«Vedrørende mine telefonregninger vil jeg gi følgende redegjørelse:
Mine telefonregninger har vært meget høye. Jeg har imidlertid i ettertid dekket mine telefonutgifter selv og tilbakebetalt beløp som overstiger gjennomsnittlige telefonutgifter på Stortinget. Det har ikke tidligere kommet fram at store deler av utgiftene har vært knyttet til samtaler med alternative veiledere; såkalte klarsynte. Det beklager jeg på det sterkeste.
Det medfører riktighet at jeg også har hatt private samtaler med utlandet.»
Sykmeldt
Overfor Nettavisen har Khan hevdet at hun bare hadde ringt til klarsynte én gang, i forbindelse med at hun skulle være gjest på Den store klassefesten på NRK.
Ifølge opplysninger fra VG har derimot store deler av mobilregningen vært samtaler til såkalte klarsynte.