Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
Se bilder fra Soria Moria – åsted for forhandlingene mellom de rød-grønne regjeringspartnerne.
Det var en gang Arbeiderpartiet, Senterpartiet og SV skulle tre sammen i regjering. For enkelte et mareritt, for andre et eventyr. Regjeringsforhandlingene starter på konferansesenteret Soria Moria i Oslo 26. september.
Se bilder i bunnen av saken.
- Her er de midt ute i naturen, og samtidig så har de et fantastisk sted å være, sier administrerende direktør for konferansesenteret, Hans Chr. Bestum, til TV 2 Nyhetene.
Med god utsikt over hovedstaden, bortgjemte rom og fulle vinkjellere til rådighet vil Jens Stoltenberg og hans to koalisjonsprinsesser ha god anledning til å finne ut hvordan de best skal administrere kongeriket.
Men den eventyrlige atmosfæren til tross, noen motstrøms kjerringer og troll-i-ord kan det nok hende Stoltenberg vil måtte bryne seg på.
Og snipp, snapp, snute, i midten av neste måned skal forhandlingsresultatet (etter planen) være ute.
Se TV 2 Nyhetenes innslag om konferansesenteret og regjeringsforhandlingene.