Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

Kastes ut av Marokko

Skriv ut artikkel Del på Facebook Del på Twitter
Tips en venn om denne artikkelen
Publisert 16.06.04 09:35

To journalister i Stavanger Aftenblad ble onsdag morgen erklært uønsket i Marokko. De to ble eksortert til flyplassen av landets sikkerhetspoliti.

Del på Facebook

Tor Dagfinn Dommersnes og Fredrik Refvem var i Marokko for å lage flere reportasjer, blant annet om den politiske situasjonen i landet og om afrikanere som prøver å komme seg over til Europa. De var i landet med pressevisum utstedt av marokkanske myndigheter, skriver Stavanger Aftenblad på sine nettsider.

Onsdag skulle Dommersnes møte en opposisjonspolitiker for å snakke om konflikten i Vest-Sahara, men dette intervjuet blir det ikke noe av.

- Vi ble vekket klokka 5.50 i dag morges på hotellet i Rabat. Fire mann fra sikkerhetspolitiet banket på hotellromdøra. Nå blir vi eskortert til flyplassen for å bli satt på et fly til Paris, forteller Dommersnes på telefon fra Rabat til sin egen avis.

Sjefredaktør Tom Hetland i Stavanger Aftenblad sier at han foreløpig ikke vet noe sikkert om årsaken til utvisningen.

- Men det er svært alvorlig når myndigheter forsøker å hindre fri nyhetsformidling, sier han.

(NTB)



Annonse

MittOppdrag.no Få anbud på 1-2-3! Leter du etter kjærligheten? Side2.match.com/
Stikkord fra Nettavisen Bedrift: