Krasjet i silo – omkom
Nyheter29-åring omkom i trafikkulykke i Sola.
Les merGå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
ALLES SKREKK: Datahavari kan drive selv den mest sindige pc-eier til vanvidd.
( Scanpix )
Med Nettavisens nye tjeneste slipper du å engste deg for konsekvensene av virusangrep og diskhavari.
I samarbeid med Microsoft Office2007 Publisert 18.11.08 13:25 | Sist oppdatert 18.12.08 15:39Virusangrep, diskhavari, brann, innbrudd.
For alle pc-eiere lurer det en rekke farer, og mange nordmenn har opplevd den fortvilende følelsen av å innse at familiebildene, mediebiblioteket og viktige dokumenter og programmer er tapt for alltid.
100 prosent sikkert
Noen prøver å sikre seg ved å sikkerhetskopiere innholdet på pc-en til en
ekstra harddisk, men det er ikke lett å huske på dette hver dag. I tillegg
vil ikke en ekstra harddisk i leiligheten sikre filene mot brann og tyveri.
Nettavisens nye tjeneste SafeBackup gjør det mulig for deg å sikre innholdet på pc-en din 100 prosent.
Det er enkelt og raskt å opprette en SafeBackup-konto, og det tar bare noen sekunder å laste ned programmet. Filene dine krypteres med samme teknikk som CIA og NSA benytter seg av og sendes deretter kryptert til to eksterne disker (RAID-1) for maksimal sikkerhet.
Sinker ikke pc-en
Programmet starter automatisk hver time fra kl. 20 til kl. 08, slik at de
nyeste filene blir sikret samme dag som du oppretter dem. Programmet jobber
raskt, og pc-en din vil ikke gå tregere mens data sikkerhetskopieres.
Klikk her for å melde deg på og lese mer om SafeBackup.
Tjenesten koster kun 29 kroner måneden for 5 gigabyte. Artikkelen er
skrevet av Nettavisens avdeling for brukerbetaling.
– Som om jeg holder Venus' trofé, sier den ferske Wimbledon-mesteren.
Les mer