Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

Steve Ballmer under onsdagens tale i Las Vegas. Steve Ballmer under onsdagens tale i Las Vegas. Foto: ROBYN BECK ( AFP )

Her får du nye Windows 7

Skriv ut artikkel Del på Facebook Del på Twitter
Tips en venn om denne artikkelen
Publisert 08.01.09 08:57

Den nye versjonen av Windows kan komme langt tidligere enn ventet. Prøv på fredag!

Del på Facebook

I natt holdt Microsoft-sjef Steve Ballmer selskapets store årlige tale som åpning av den store messen CES i Las Vegas. Der slapp han en liten bombe:

Microsofts nye operativsystem Windows 7 vil være mulig å laste ned i første betautgave allerede på fredag. Da skal du kunne laste ned Windows 7 fra denne lenken.

LES OGSÅ: Nye Windows Live Messenger er klar

Mye tidligere enn ventet
Det har lenge vært spekulert i når operativsystemet egentlig vil dukke opp. Vi har hørt tidspunkter alt fra september til godt inn i 2010, mens de mest optimistiske sjelene har trodd på en første betaversjon en gang i våres.

LES OGSÅ: Slik blir nye Windows 7

- Beste noen gang
I sin tale fortalte Ballmer at Windows 7 selvfølgelig var den beste Windows-versjonen noen gang. Samtidig kom han med en liten innrømmelse.

- Vi har jobbet med å gjøre alt riktig denne gangen, fortalte Ballmer den fullsatte salen, uten å direkte si at de kanskje ikke gjorde det med Windows Vista, som Windows 7 langt på vei videreutvikler og forbedrer.

Windows 7 erstatter dagens oppgavelinje med et helt nytt konsept som ligner litt mer på Apples OS X.Windows 7 erstatter dagens oppgavelinje med et helt nytt konsept som ligner litt mer på Apples OS X.

Lansering i høst?
Med en såpass tidlig lansering av den første betaversjonen er det ikke usannsynlig at Windows 7 vil være klar i endelig versjon i god tid før julesalget.

Du kan se hele Steve Ballmers åpningstale på CES i videoen under. Her kan du også se en god del andre visjoner som Microsoft har for tiden som kommer, blant annet innen spill og Xbox 360.

LES OGSÅ: Slik blir nye Windows 7



Annonse

Kommentarer


MittOppdrag.no Få anbud på 1-2-3! Leter du etter kjærligheten? Side2.match.com/
Stikkord fra Nettavisen Bedrift: