Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

Annonse:

Office 2007 er nå klar

Over to måneder før du kan kjøpe Office 2007, er nå programvarepakken klar på nett.

  • Tips en venn om denne artikkelen
  • Skriv ut artikkel
  • Del på Facebook
  • Del på MySpace
  • Del på Nettby

Microsofts nye programvarepakke Office 2007 vil lanseres sammen med Windows Vista i slutten av januar, men allerede nå er pakken klar. På mandag ble programvarepakken gjort tilgjengelig på Microsofts utviklernettsted MSDN.

Norsk utgave ikke klar
I første omgang er det kun snakk om den engelske, tyske og japanske utgaven av pakken, men norsk stavekontroll er likevel inkludert.

Vi har installert den endelige fullversjonen av pakken, og det er liten tvil om at Microsoft har brukt de siste månedene til å optimalisere ytelsen betydelig.

I forhold til den offentlig tilgjengelig Beta-utgaven av Office 2007 er det ikke gjort mange funksjonelle endringer. Det meste som vi har sett i Beta-utgaven har forblitt likt.

Se vår gjennomgang av Office 2007 Beta her.

Betydelig optimalisert
Derimot går ting nå mye glattere, og det er kortere ventetider på tunge oppgaver. Det er særlig påfallende hvor utrolig mye raskere programmet fungerer i såkalt kompabilitetsmodus, den modusen programmene går inn i hvis du åpner dokumenter lagret i formatet lagret i eldre utgaver av Office.

Mens Beta 2 omtrent føltes som svært tykk sirup når kompabilitetsmodusen var aktivert, er det ikke lenger noen merkbar ytelsesforskjell.

Grunn til å glede seg
Det er med andre ord god grunn til å glede seg til Office 2007 blir tilgjengelig i slutten av januar. Det nye brukergrensesnittet fremstår kanskje litt fremmed i starten, men vi kan love at det er langt mer effektivt når du først har blitt familiær med endringene.

Vi vil om ikke lang tid komme med en artikkelserie der vi går gjennom alle aspektene ved den nye Office-pakken.

Les flere IT-saker på våre IT-sider.


15.11.06 09:37


Jeg kan ikke huske å ha sett denne turistatraksjonen i USA, men noen har åpenbart blitt inspirert av Mount Rushmore.

Se hva vi fant på internett

Opplev en solid ny dose med god nettunderholdning!

[ Les mer ] 13:01
Mange snuser på HDTV for tiden, men du bør holde tunga rett i munn.

Unngå HDTV-tabbene

«Alle» kjøper HDTV for tiden. Men det finnes mange feller å gå i.

[ Les mer ] 18:06
Ifølge tall fra GfK chartTrack mer enn fordoblet salget av Xbox 360 seg i november sammenliknet med samme periode i fjor.

Sony og Microsoft krangler

Vi er størst! Nei, vi er størst! Nei da, vi er størst!

[ Les mer ] 11:36
Sannsynligheten for at PC-en din er usikker er svært høy, hvis tallene fra Secunia stemmer.

98 % av PC-er er utrygge

Det er en grunn til at det produseres 1 million skadelige programmer i året.

[ Les mer ] 11:29
Jeg kan ikke huske å ha sett denne turistatraksjonen i USA, men noen har åpenbart blitt inspirert av Mount Rushmore.

Se hva vi fant på internett

Opplev en solid ny dose med god nettunderholdning!

[ Les mer ]
Anbefalt lesing:

Anbefalt lesing

En ny dom ser ut til å få en ganske uheldig dom: Det kan nå være kriminelt å benytte falsk identitet på internett, samt det å bryte en brukeravtale på et nettsted. Les mer her.

[ Les mer ]
Sitat:
Engadget skriver om et rensesystem til 154 millioner som skal gjøre urin til vann.

Sitat

Urine recycling equipment passes tests, no one willing to take the first sip.

Her er årets julegavetips

Dette er bare noen av de mange fantastiske julegavene du kan finne på nett.

[ Les mer ]

Verdens beste bildeprogram

[ Photoshop CS4 ]

Slik blir nye Windows 7

Windows 7 skal ta over for Windows Vista, og fokuserer først og fremst på å gi en ny brukeropplevelse.

[ Se bildene! ]

Han tar de falske bildene

Ashley Cameron har blitt rik på å ta bilder som egentlig ikke eksisterer. Dette er et reklamebilde for Bristol Zoo.

[ Se bildene! ]
Relaterte emner:
Annonse: