Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

Det nye brukergrensesnittet og nye funksjoner gjør Excel 2007 langt bedre enn sin forgjenger.
Det nye brukergrensesnittet og nye funksjoner gjør Excel 2007 langt bedre enn sin forgjenger.

Se hvor enkelt det er

Office-skolen del 2: Nå kan du se hvorfor Office 2007 gjør alle til eksperter i Excel.

  • Tips en venn om denne artikkelen
  • Skriv ut artikkel
  • Del på Facebook
  • Del på MySpace
  • Del på Nettby
Fakta:

2007 Microsoft Office Systems, bedre kjent som Office 2007, ble lansert for bedriftsmarkedet på torsdag, og vil dukke opp for forbrukermarkedet og i norsk versjon 30. januar.

Den nye programvarepakken er trolig den største endringen som er gjort i Office noen gang. Pakken har fått et radikalt nytt brukergrensesnitt, nye filformater og nye funksjoner som gjør det langt enklere å dele informasjon i bedrifter.

Nettavisen har i samarbeid med e-læringsselskapet Masterminds laget en rekke videoklipp som viser noen av mulighetene du har med den nye programvarepakken som vi presenterer i «Office-skolen».

Da Gustav Line, ansvarlig for Office i Microsoft Norge, tidligere i år fortalte til Nettavisen at Office 2007 gjorde alle til spesialister, var det langt på vei mulighetene i Excel han tenkte på.

Det er nå blant annet svært enkelt å benytte det som kalles betinget formatering. Det betyr at utseendet på forskjellige tall og celler i Excel kan bli forskjellig avhengig av hva slags innhold det er.

Du kan for eksempel automatisk generere grafer inne i cellene slik at du langt raskere får en visuell oversikt over et tallmateriale uten bruk av store grafer. Disse grafene kan igjen automatisk fargelegges ut i fra om tallene er tilfredsstillende eller ikke.

Tilbakemeldingene fra de som har benyttet Office 2007 en stund kan tyde på at dette er en av de funksjonene flest finner svært nyttig i hverdagen fordi det gjør store regneark langt mer oversiktlig.

Her kan du se hvordan du kan bruke betinget formatering til å gjøre dine Excel-dokumenter mer oversiktlige.

I del 1 av Office-skolen så vi litt på brukergrensesnittet i Word, samt hvordan du nå på en enklere måte kan lage forsider til dokumenter.

For å spille av klippet må du ha Adobe Shockwave installert på maskinen din. Har du ikke det fra før, kan du installere det her.


01.12.06 09:01, ny 01.12.06 09:44


Sikkerhetsguru David Perry er en spennende mann. Han liker iPhone, tror den er en gigantisk sikkerhetstrussel - og nekter å bruke nettbanker. Dessuten tror han Norge kan bli lammet av hackere.

Han kunne svindlet deg

Sikkerhetsguru David Perry har oppskriften klar ... Les stort intervju.

[ Les stort intervju ] 17:22

Vi har dykket med kompaktkamera

Slik ser bunnen av Oslofjorden ut.

[ Overlevde det? ] 12:38
Det er sant som de sier: Jenter er flinke til å gjøre flere ting på en gang.

Se hva vi fant på internett

Endelig er uka slutt. Da må du bare se dette!

[ Les mer ] 13:51

Kan Google selge e-posten din?

Vet du hva du egentlig har sagt ja til?

[ Les mer ] 11:12
Det er sant som de sier: Jenter er flinke til å gjøre flere ting på en gang.

Se hva vi fant på internett

Endelig er uka slutt. Da må du bare se dette!

[ Les mer ]
Anbefalt lesing:

Anbefalt lesing

Det kan se ut til at Facebook er farligere enn tidligre antatt. En ny undersøkelse viser nemlig at Facebook gjør deg fet!

[ Les mer ]
Sitat:
The Inquirer likte ideen om å selge minnepinner med ferdig film. Men ikke alt ved det...

Sitat

But then, in a move reminiscent of the PSPs UMD movie range, someone decided to DRM it to the eyeballs and try and charge £30 for the thing. Suddenly the idea loses some of its sparkle.

Relaterte emner: