På toppen av den 62-etasjer høye skyskraperen selges verdens råeste penthouse. Gjett hvor den er!
Når Petter Stordalen tar med seg kjæresten på seiltur, nøyer han seg ikke med noe mindre enn verdens mest avanserte seilbåt.
ELEGANT: «Maltese Falcon» koster normalt 3,7 millioner i uka å leie. (LXUS.no) «Maltase Falcon» er ifølge Se og Hør i Tahiti der Stordalen og kjæresten Gunnhild Melhus høyst sannsynlig slikker sol og nyter kalde drikker på dekket. Med på turen har Stordalen også tatt med sin mor, Gunnhilds foreldre og noen av hans nærmeste venner.
LES MER OM LIVETS ALLER BESTE SIDER PÅ www.LXUS.no
STILIG: Interiøret er stilig og moderne. Detaljer i frostet glass, blanklakkert tre og børstet stål dominerer innsiden av den flotte seileren.Seilbåten er verdens mest avanserte fullrigger. Den er full av høyteknologisk datautstyr som sikrer båten mest mulig presis seiling og effekt av vindforhold.
Interiøret er futuristisk og elegant og gir oss få assosiasjoner til tradisjonelle seilbåter.
Her er det overflater i frostet glass, børstet stål og blankpolert tre.
KARBONFIBER: Mastene er av karbonfiber og kan roteres for best mulig vindeffekt. Den inovative lyssettingen gjør at båten ser mer ut som et romskip enn en seilbåt. Båten har flere oppholdsrom, salonger og en luksuriøs spisestue.
Maten blir tilberedt av båtens egne kokker og mannskapet på 20 mann er alltid standby for å sørge for at gjestene får en ypperlig ferie.
Stordalen og gjestene hans bør ikke kjede seg ombord. Ombord har han nemlig tilgang til vannleker som vannscootere, to ribber og en liten seilbåt.
I tillegg har nå crewet bestilt en tomanns undervannsubåt som kan dykke helt ned til 120 meters dyp.
BESTILT: Denne tomanns undervannsbåten er bestilt. Allerede er det vannscootere, ribber og mini-seilbåt ombord. Undervannsbåten skal gi passasjerene følelsen av at man «flyr» under vann.
Den har nemlig ingen ballast som en vanlig ubåt, men kommer seg ned i dybden ved at propellene skyver den ned, ikke ulikt en pingvins jakt etter fisk, står det på «Maltese Falcon»s nettside.
Les mer om «Maltese Falcon» på nettavisens båtsider.
Ifølge Seilas.no klarer den 1240 tonn tunge båten hele 20 knop når den fyrer opp motoren.
Med seil og sju-åtte sekundmeter vind, kommer den opp i 12 knop.
De tre 58 meter høye karbonfibermastene er roterbare for å forenkle håndteringen av den store båten. Båten er 289 fot lang (88 m).
Seilbåten eies av den tidligere sjefen i Hewlett Packard, Tom Perkins (76). Multimilliardæren har kjøpt båten til rekreasjon på sine eldre dager, men leier den ut når han selv ikke er om bord.
MILJØVENNLIG: Å seile er miljøvennlig, noe Stordalen nok tenkte på da han leide verdens mest avanserte seilbåt. Normalt koster 3.700.000 kroner per uke, men Stordalen skal ifølge Se og Hør ha fått en noe redusert pris gjennom sine kontakter. I tillegg til «the master bedroom» er det seks gjestekabiner. Så tar du med vennegjengen reduserers prisen per hode.
Nå er båten også lagt ut for salg. Blar du opp 940 millioner så er den din til odel og eie.
Om luksusseilbåten utgår, kan du kanskje seile på verdens største cruisebåt: Vi har testet luksusen ombord.