PENTHOUSE MED STOR P: 62 etasjer over bakken plassert midt på den kunstige øya Palm Jumeirah blir dette unektelig noe av verdens råeste utsikt, 360 grader!
PENTHOUSE MED STOR P: 62 etasjer over bakken plassert midt på den kunstige øya Palm Jumeirah blir dette unektelig noe av verdens råeste utsikt, 360 grader! Foto: Nakheel
TIL SALGS: Luksusyachten «Saga» til avdøde Petter C. G. Sundt er lagt ut for salg gjennom den internsajonale yachtforhandleren «Ocean Independence».

Norges flotteste yacht til salgs

Utropsprisen er 92 millioner kroner.

LYKKELIG MED LUFT I HÅRET: Bak rattet i en Mercedes-Benz SLK 200 Kompressor.

Stilfull kjøreglede

Den oppdaterte SLK gir mye glede, særlig uten tak.

HOTEL UNIQUE i Sao Paulo, Brasil, er et av verdens mest trendy og unike hoteller. Det har brukerne av verdens største reisecommunity kommet frem til. Se listen her.

Verdens hippeste hoteller

32 millioner trendy turister har blitt enige: Her er det hippest!

FRA MOTELUKSUS TIL BÅTLUKSUS: Verdens største multiindustrielle luksusselskap Louis Vuitton Group utvider nå produktspekteret sitt og kjøper yachtprodusenten Feadship.

Motekjempe kjøper yachtselskap

Konsernet er mest kjent for dyre vesker, men nå går de til sjøs.

Nå får du sandstrand på cruise

Du trenger ikke lenger gå av cruiseskipet for å få sand mellom tærne.

Her får du spa «in space»

38 mennesker har allerede bestilt opphold på tidenes høyeste suite.

LEVERT PÅ DØREN: Et nytt selskap har spesialistet seg på å hente og bringe bagasjen din fra husdøren til hotellrommet og tilbake igjen.

Få bagasjen rett på døren

Nytt selskap henter bagasjen din på døren og leverer den til deg på hotellrommet.

FERRARIBLOGGER: David Boxberger ønsker å utforske livet som Ferrari-eier og publiserer sine erfaringer i en blogg. Målet er å gi ut bok.

Ett år med en Ferrari

Hva koster det å eie en Ferrari? Hvordan kjøper man den? Får man draget på damene? Kjører man fortere? Blir man et nytt menneske?

Verdens dyreste penthouse?

På toppen av den 62-etasjer høye skyskraperen selges verdens råeste penthouse.

UNIKT DESIGN: Det doble tårnet som smeltes sammen i toppen har et pirrende og unikt design.UNIKT DESIGN: Det doble tårnet som smeltes sammen i toppen har et pirrende og unikt design.

(LXUS.no) Mens boligprisene her hjemme raser, har interessen vært enorm etter de ultraluksuriøse leilighetene i Trump International Hotel & Tower som nå reises på Palm Jumeirah i Dubai.

Salget av leilighetene startet 23. juni.

Eiendomsutvikler Nakheel og Trump Organization forventer at å slå alle rekorder når skyskraperens penthouse selges, skriver Businessweek.com.

Hva penthouseleiligheten til slutt kommer til å gå for er uvisst men noen av leiligheten er blitt forhåndssolgt for opptil 3000 dollar, drøye 15.000 kroner, per kvadratfot.

Byggekostnadene på tårnet er estimert til rundt 790 millioner dollar, cirka fire milliarder kroner.

LES OGSÅ:
Slik blir rikingenes nye lekeplass
Se sjeikens øyrike her

Europas aller beste suite
Norges flotteste suiter

Det 270 meter høye bygget består av to tårn som smelter sammen ved 40. etasje. Dette gir flere rom med vinduer og god utsikt. I tillegg er vinkelen på skyskraperen er også optimert slik at flest mulig rom får mest mulig lys.

Innovativt tårn

Trump-tårnet blir bygget i rustfritt stål, stein og glass og kommer til å stikke majestetisk opp midt på den symmetriske kunstige øya.

Tårnet var i utgangspunktet designet mer som en gullbelagt tulipan, men i 2006 ble arkitekturen endret til dagens dobbelttårn.

Den unike skyskraperen vil bestå av 378 femstjerners hotellrom, 385 privatleiligheter og 12 townhouses. I tillegg blir en del av bygget forbeholdt butikker og kontorer.

GOD BELIGGENHET og fantastisk utsikt står det nok i salgsprospektet til det som kan bli verdens dyreste penthouse.GOD BELIGGENHET og fantastisk utsikt står det nok i salgsprospektet til det som kan bli verdens dyreste penthouse.

De heldige beboerne vil ha tilgang til en egen privat strand, flere basseng, egen yachtklubb, egen yacht-marina, treningssenter og egen park.

- En destinasjon i seg selv

Donald J. Trump mener at hotellet kommer til å bli en destinasjon i seg selv. Milliardæren har selv reservert seg en av de bedre leilighetene i tårnet.

- Jeg har bygget noen av verdens mest spektakulære bygninger og hoteller. Men mitt prosjekt i Nakheel vil noe av det mest imponerende jeg har vært del av. Palm Jumeirah er i ferd med å bli et av verdens beste turistattraksjoner og derfor en perfekt lokasjon for mitt første utviklingsprosjekt i Midtøsten, sier han ifølge countrylife.co.uk.

Mest lest på LXUS.no