Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

DE FØRSTE BILDENE: Triumph Thunderbird med 1600 Twin-motor kommer allerede neste år.
DE FØRSTE BILDENE: Triumph Thunderbird med 1600 Twin-motor kommer allerede neste år. ( Foto fra MC24.no )

Ny fet tordenfugl

Her er de første bildene av Triumph Thunderbird med 1600-kubikks parallelltwin. Se også bildene av Street Triple, Daytona og Bonneville i nye versjoner.

TV2 logo Ivar Kvadsheim, MC24.no
  • Tips en venn om denne artikkelen
  • Skriv ut artikkel
  • Del på Facebook
  • Del på MySpace
  • Del på Nettby

BILDESPSEIAL: Se store bilder av de fete nyhetene fra Triumph nederst i artikkelen

THUNDERBIRD MED TWIN: Triumph er svært knipne med detaljer om Thunderbird, men vi har bildene. Parallelltwinen på 1600 kubikk har beltedrift og vil bli mulig å få med ABS-bremser når den lanseres en gang i løpet av 2009 - som en 2010-modell.

Denne artikkelen er hentet fra MC24.no.

TORDENFUGL: De første bildene av Triumph Thunderbird med 1600 Twin-motor.TORDENFUGL: De første bildene av Triumph Thunderbird med 1600 Twin-motor.

Mer om motorsykkel: Sjekk MC24.no

NY DAYTONA 675: Litt sterkere, litt lettere og litt bedre.NY DAYTONA 675: Litt sterkere, litt lettere og litt bedre.

DAYTONA 675
På forhandlermøtet sist helg i Brimingham ble det også vist fram nye versjoner av 675-triplene Daytona og Street Triple. Daytona kommer fra neste år i en enda litt hetere utgave, med tre hestekrefter mer og tre kilo mindre tørrvekt. I tillegg får den nå forbedret fjæring med justering for høy- og lavfartskompresjon og Nissin monobloc bremsekallipere. Også cockpit, lykt og kåpeglass har fått en liten oppfriskning.

KOMMER I JANUAR: R-versjon av Street Triple. Enda en heftig nyhet fra Triumph.KOMMER I JANUAR: R-versjon av Street Triple. Enda en heftig nyhet fra Triumph.

STREET TRIPLE R
Nakenversjonen Street Triple kommer nå i en R-versjon. Motoren blir den samme som i den vanlige versjonen, men Street Triple R får enda bedre bremser og chassis. Street Triple R kommer i januar neste år i grafittgrå eller matt oransje lakk.

JUBILANT: Bonneville fyller 50 år, og det må selvfølgelig feires med brask og bram og jubileumsmodell.JUBILANT: Bonneville fyller 50 år, og det må selvfølgelig feires med brask og bram og jubileumsmodell.

BONNEVILLE 50 ÅR
Triumph kan selvsagt ikke la Bonnevilles 50-årsjubileum gå upåaktet hen. Tvert imot tenker man å feire det ganske grundig - blant annet med en jubileumsmodell. Bonneville T100 50th Anniversary kommer i de klassiske fargene lyseblå og oransje. De første 650 eksemplarene kommer også med en egen plakett med Triumph-eier John Bloors signatur. I løpet av året kommer vil det også komme nye, oppdaterte versjoner av de Bonneville.

Denne artikkelen er hentet fra MC24.no.

Mer om bil, mc og trafikk finner du i Nettavisen Motor.

For å se bildekarusellen trenger du Flashplayer 8. eller høyere, og JavaScript må være aktivert.


24.07.08 13:32, ny 25.07.08 13:38


Slik ser monsteret ut

Denne bilen tåler et kjemisk angrep

USAs nye president får noe helt annet enn John F. Kennedy.

[ Presidentens nye superbil ] 16:43

De beste kø-bilene

Her er kåringen av de beste bilene å kjøre til og fra jobb med.

[ Les mer ] 11:30
BLIR TATT: Råkjøring er et stort problem på norske veier. I sommer har veldig mange blitt bøtelagt.

50.000 fikk fartsbot

Titusenvis har råkjørt på veiene i sommer. En gullgruve for statskassa.

[ Les mer ] 19:17
TATA INDICA: Innen et år skal Tata Motors ha lansert en ny elbil i Norge. Det skal dreie seg om fem forskjellige versjoner av modellen Tata Indica.

Ny elbil lanseres i Norge

Nå får Think konkurranse.

[ Les mer ] 15:23
Biltester Sjekk reiseværet her LXUS: Livets aller beste sider!

Relaterte emner: