Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

ET POLSK UNIKUM?: Veno Automotive hevder at deres superbil har et unikt design. Men det er tydelig at modellen minner om muskelbunten Lamborghini Reventón. ET POLSK UNIKUM?: Veno Automotive hevder at deres superbil har et unikt design. Men det er tydelig at modellen minner om muskelbunten Lamborghini Reventón. Foto: Veno Automotive

Du gjetter aldri hvor den er laget

Skriv ut artikkel Del på Facebook Del på Twitter
Tips en venn om denne artikkelen
Publisert 18.08.08 12:25

Den nye superbilen kommer fra et land som ikke akkurat er kjent for biler. Se bildene.

Del på Facebook

Det polske selskapet Veno Automotive annonserer produksjonen av en ny og lekker superbil som minner mistenkelig om Lamborghinis flaggskip Reventón.

Designet er selvfølgelig en knock-out, hvor chassiset skal være designet for å mestre hele 1000 hester.

ELEGANT: Det er tydelig at den polske produsenten også har satset på et vakkert indre. De tekniske spesifikasjonene er enda ikke kjent.ELEGANT: Det er tydelig at den polske produsenten også har satset på et vakkert indre. De tekniske spesifikasjonene er enda ikke kjent. Foto: Veno Automotive

Det er tydelig at polakkene har hermet etter vidunderdesignet til Reventón, som er sterkt inspirert av jetflyet F-22 Raptor.

Karosseriet på Venos superbil skal på lik linje med andre superbiler bestå av lette materialer som karbonfiber og aluminium.

RØFF: Flott aerodynamisk design, en rakker som uten tvil er bygget for fart.RØFF: Flott aerodynamisk design, en rakker som uten tvil er bygget for fart. Foto: Veno Automotive

Det er imidlertid usikkert hvor teknisk velutstyrt den vakre Lambo-kopien vil være. På produsentens hjemmesider er ABS nevnt, men ingenting om ESP.

Motor fra Audi og Corvette
Motoren skal hentes fra Audi, hvor tre versjoner av en 4,2-literes V8-motor vil være tilgjengelig med en rekkevidde fra 350 hester til 700 hester.

Fra 2009 hevder Veno Automotive at de også vil ta i bruk motorer fra Corvette C6, inkludert Z1’s LS9 6,2-liters V8-motor.

Til sammenligning er den originale Reventón utstyrt med en dundermotor hentet fra Lamborghini LP640, som er en 6,5-liters V12-motor med en kraft på 641 hk.

Les mer og se video av Lamborghini Reventón: Her henger den nye superbilen

700 HESTER: I første omgang vil verstingversjonen av Veno Superbil bestå av en 4,2-liters V8-motor med 700 hester.700 HESTER: I første omgang vil verstingversjonen av Veno Superbil bestå av en 4,2-liters V8-motor med 700 hester. Foto: Veno Automotive

Lykkeprosjekt?
Polakkene planlegger en produksjon på 50 eksemplarer.

Prisen er enda ukjent, men den vil nok ha en pris langt under Lamborghinis Reventón.

ORIGINALEN: Det er tydelig at Veno Automotive har hatt denne kraftbilen i tankene da de designet sin egen superbil.ORIGINALEN: Det er tydelig at Veno Automotive har hatt denne kraftbilen i tankene da de designet sin egen superbil. Foto: Wikicars

Det siste fra Nettavisen Motor:

- Bønn senket bensinprisen

- Biler sjokkerende farligere for kvinner

- Denne elbilen er god nok for OL

MASKULIN: Superbilen til Veno Automotive har et maskulint preg. Designet er rett og slett rått. Ikke rart med Reventón som inspirasjon.MASKULIN: Superbilen til Veno Automotive har et maskulint preg. Designet er rett og slett rått. Ikke rart med Reventón som inspirasjon. Foto: Veno Automotive

De 20 eksemplarene av Reventón gikk nemlig for over 1 million Euro per bil.

Så langt er det kjent at det kun blir med disse 20 eksemplarene, så har man en god slump med penger og var for sent ute til å kapre en Reventón, kan den polske kopien være et godt alternativ.

I WARZAWA: Her ses en liten del av designteamet som står bak Veno Supercar.I WARZAWA: Her ses en liten del av designteamet som står bak Veno Supercar. Foto: Veno Automotive

Så spørs det da, om det er realistisk å tro at selskapet vil selge nok, men de skal ha kreditt for at de i det hele tatt har tort å satse på et slikt risikabelt prosjekt.

Mer om bil, MC og trafikk finner du i Nettavisen Motor.



Annonse

Kommentarer


Biler til salgs

Nyeste biler:

1995 Volkswagen Caravelle

Pris: 29999.00,-

1998 Audi A6 1,8T

Pris: 50000.00,-

MittOppdrag.no Få anbud på 1-2-3! Leter du etter kjærligheten? Side2.match.com/
Stikkord fra Nettavisen Bedrift: