Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

TIL HØYSTBYDENDE: Kai Sund gjorde et originalt forsøk på å finansiere sine rattslige lovbrudd da han la ut forbikjøringsboten på finn.no. TIL HØYSTBYDENDE: Kai Sund gjorde et originalt forsøk på å finansiere sine rattslige lovbrudd da han la ut forbikjøringsboten på finn.no. Foto: Kai Sund ( Kai Sund )

- Vil du kjøpe boten min?

Skriv ut artikkel Del på Facebook Del på Twitter
Tips en venn om denne artikkelen
Publisert 21.08.08 16:55

Kai Sund la ut trafikkbot på Finn.no. Svarene kom raskt.

Del på Facebook

I slutten av juni i år forsøkte Kai Sund (40) fra Lardal i Vestfold å ta igjen en buss sønnen skulle ta for å rekke jobben. En «upassende» forbikjøring ga ham i stedet en bot på 5200 kroner.

- Dette var like før jeg skulle gifte meg med min kjære, og hun ble mildt sagt skuffet da jeg kom hjem med boten i hånden, sier Sund til Nettavisen.

Siste på Nettavisen.no/motor:

- Diesel billigere enn bensin

- Sjekk dette ismonsteret

- Her er den nye pølsestasjonen

Få bud, men mange lykkønskninger
Med nært forestående bryllup passet boten dårlig i Sunds lommebok. Han fikk da den lysende ideen å legge den ut for salg på finn.no.

I annonsen som fortsatt ligger ute skriver han: «Det trenger ikke være store summen, bare for avhjelping av en økonomi som er en smule anstrengt siden bryllup som kjent ikke er det billigste man feirer i livet. (Det skjer jo kun én gang)»

Sund forteller at han har fått mange lykkønskninger, men ikke så mange bud.

Jeg fikk tilbud om en krone fra en person i Sør-Trøndelag, men da måtte jeg hente den selv

- Jeg fikk tilbud om en krone fra en person i Sør-Trøndelag, men da måtte jeg hente den selv.

Han ble også tilbudt 100 kroner av en annen person, men svarte at disse pengene heller kunne doneres til Røde Kors.

Kontaktet av «lottomillionær»
På bryllupsdagen 12. juli fikk Sund et brev i postkassen med et bilde av annonsen på finn.no.

- Det var et par fra Vestfold som hadde sett annonsen, og sendte 200 kroner i gave. Dette synes jeg var rasende festlig, forteller han.

Den nygifte har imidlertid ikke fått bare positive tilbakemeldinger.

- Jeg fikk mail av en som tilbød seg å betale hele regningen ettersom han nettopp hadde vunnet 35 millioner i lotto. Lengre ned sto det dessverre: «kødda» og «du er en drittsekk og fortjener boten», sier Sund.

Enda en bot
Forbikjøringsboten er ikke Sunds siste bidrag til Statens Innkrevingssentral.

- En liten stund etter bryllupet måtte jeg hjelpe min kones venninne med å flytte en skadet hest i tilhenger. Da var det selvfølgelig tilhengerkontroll, og jeg ble anmeldt for ikke å ha lov til å kjøre med henger. Denne boten blir ikke lagt ut for salg, sier Sund som tar det hele med godt humør.



Annonse

Kommentarer


Biler til salgs

Nyeste biler:

1995 Opel Astra

Pris: 25000.00,-

MittOppdrag.no Få anbud på 1-2-3! Leter du etter kjærligheten? Side2.match.com/
Stikkord fra Nettavisen Bedrift: