Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

Innen tirsdag må General Motors legge fram en plan for myndighetene i USA for hvordan de skal unngå konkurs Innen tirsdag må General Motors legge fram en plan for myndighetene i USA for hvordan de skal unngå konkurs Foto: Scanpix

Slutten for verdens største bilprodusent?

Skriv ut artikkel Del på Facebook Del på Twitter
Tips en venn om denne artikkelen
Publisert 16.02.09 16:41

General Motors henger i en syltynn tråd.

Del på Facebook

General Motors (GM) har nå vurdert å søke om konkursbeskyttelse. Innen tirsdag må GM presentere en omstruktureringsplan overfor myndighetene dersom de ønsker å unngå å gå konkurs. Dette melder Economictimes.indiatimes.com

Det ryktes at GM muligens vil vurdere løsningen om å samle selskapet, deriblant flere amerikanske og utenlandske bilmerker, i ett helt nytt selskap.

Det antas også at GM kan komme til å be regjeringen om enda mer støtte for å redde selskapet fra å gå konkurs.

Dersom Kongressen ikke gir ytterligere støtte til GM, er det fare for at dette vil være slutten for verdens største bilprodusent.

GM har hittil nektet å kommentere opplysningene.

GM har allerede annonsert at de kutter 10.000 stillinger verden over, som tilsvarer hele 14 prosent av GMs ansatte. Selskapet har også prøvd å selge unna Hummer SUV og det svenske bilmerket Saab.

Det siste fra Nettavisen Motor:

Dette er for dyrt for Norge

Her er det livsfarlig å kjøre

DNA-testes på bussen

Mer om bil, MC og trafikk finner du i Nettavisen Motor



Annonse

Kommentarer


Biler til salgs

Nyeste biler:

2004 Audi A3 ambition (sport)

Pris: 108990.00,-

1995 Volkswagen Caravelle

Pris: 29999.00,-

1998 Audi A6 1,8T

Pris: 50000.00,-

MittOppdrag.no Få anbud på 1-2-3! Leter du etter kjærligheten? Side2.match.com/
Stikkord fra Nettavisen Bedrift: