Gir ikke RBK noe gratis
TippeligaenMolde fortsetter å imponere.
Les merGå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
Bogotá (NTB-Reuters-AFP): Fire mennesker, blant dem tre barn, ble drept og tolv skadd i et angrep fra FARC-geriljaen i Colombia tirsdag.
I samarbeid med Microsoft Office2007 Publisert 14.01.09 04:38Geriljaen avfyrte hjemmelagde raketter bestående av gassylindre mot en politistasjon i landsbyen Roberto Payán i Nariño-provinsen på stillehavskysten. Men de bommet, og rakettene traff bolighus i stedet.
Barna som ble drept, var åtte, elleve og tolv år gamle. En kvinne ble også drept, ifølge politisjef William Montezuma.
Selv om den langvarige krigen er noe neddempet den siste tiden, fortsetter den for fullt i stillehavsprovinsene som er en viktig rute for kokaintrafikk til Mexico og USA. FARC er dypt involvert i narkotikatrafikk.
Tirsdag rømte to FARC-soldater fra geriljaen med to gisler, en forretningsmann og en 14 år gammel gutt som ble bortført i fjor. Det er tredje gang at geriljasoldater benytter seg av et tilbud fra regjeringen om kontanter mot å sette gisler fri. (©NTB)
Oppsiktsvekkende uttalelser fra visepresident Joe Biden.
Les mer