Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
Eidsvoll (NTB): Føreren av en personbil omkom da personbilen frontkolliderte med en lastebil på E6 ved Dal i Eidsvoll kommune torsdag kveld.
Lastebilen begynte å brenne etter kollisjonen. Sjåføren slapp uskadd fra sammenstøtet og fikk reddet seg ut før flammene tok tak.
Det var ikke andre personer eller biler involvert i ulykken som skjedde omkring 300 meter nord for Dal klokken 22.32. Omstendighetene er ikke endelig avklart, men kollisjonen skjedde på en rett veistrekning, og vitner har fortalt politiet at personbilen brått kom over i feil kjøreretning.
Operasjonsleder Jan-Erik Fossneset i Romerike politidistrikt sier til NTB at E6 kommer til å være stengt hele natt til fredag fordi lastebilen var lastet med mye tungt gods. Dermed tar det tid å få ryddet veien.
- Vi håper å være ferdig i tide til at veien kan åpnes før morgenrushet fredag, sier Fossneset.
Omkjøring sørfra til gamle E6 skjer via avkjøringen på Dal, mens trafikken nordfra må kjøre av ved Nebbenes. (©NTB)