Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

Raftingulykke i Namsen

Skriv ut artikkel Del på Facebook Del på Twitter
Tips en venn om denne artikkelen
Publisert 04.07.09 21:44

En person var lenge savnet etter at en gummibåt gikk rundt i elva.

Del på Facebook

- Mannen ble funnet på land av redningsmannskapet ved Jørem i Grong kommune, sier Svein Olav Bruun i Nord-Trøndelag politidistrikt til Nettavisen.

- Vi ser det som sannsynlig at alle er i god behold etter ulykken, men her har det vært alkohol inne i bildet, så aksjonen reorganiseres av innsatsleder på stedet før leteaksjonen avsluttes, opplyser operasjonslederen.

Politiet er fortsatt ikke kjent hvor mange som var om bord i båten.

Politiet opplyser at den 24 år gamle mannen gikk selv etter den dramatiske hendelsen i elva.

Et Sea King redningshelikopter ble sendt til stedet ved Grong i Nord-Trøndelag. Hovedredningssentralen fikk melding om ulykken klokken 20.36. Mannen ble funnet klokken 21.37.

Det var en gummibåt som gikk rundt. Noen av dem som var om bord kom seg i land og fikk varslet om ulykken. Det var da en mann i gruppen som var savnet. Foranledningen til ulykken er ikke kjent. De involverte skal være fra nærområdet.

- Vi har fått melding om at en person er savnet etter en raftingulykke, sa redningsleder ved hovedredningssentralen på Sola, Siv Namork til adressa.no.

Store styrker var på vei til Jørem i Grong kommune i Namdalen lørdag kveld. Blant dem redningsdykkere fra brannvesenet.



Annonse

Kommentarer


MittOppdrag.no Få anbud på 1-2-3! Leter du etter kjærligheten? Side2.match.com/
Stikkord fra Nettavisen Bedrift:
Når du vil ha nyheten først Følg Nettavisen på Facebook: