Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

SVINDEL: Da flyet fra Thai Airways landet, lurte fem svensker på hvor det ble av nettkjæresten de alle ventet på. (Arkivfoto) SVINDEL: Da flyet fra Thai Airways landet, lurte fem svensker på hvor det ble av nettkjæresten de alle ventet på. (Arkivfoto) Foto: Scanpix

Fem ventet på samme nettkjæreste

Thaikvinne dukket ikke opp, men fem svindlede svensker fant hverandre.

Publisert 31.10.09 12:16

Tips oss

Send sms / mms med ditt tips til
1930 eller epost til: tips@nettavisen.no

Skriv ut artikkel Del Del på Facebook Del på MySpace Del på Twitter Del på Nettby

Fem svenske menn ventet lørdag morgen på at deres thailandske nettflørt skulle ankomme Arlanda flyplass. Men da flyet fra Thai Airways landet 07.55, kom ikke kvinnen til ankomsthallen, skriver Aftonbladet.

To av mennene gikk uavhengig av hverandre til informasjonsdisken for å få kvinnen ropt opp over høyttaleranlegget på flyplassen.

Da dukket det opp ytterligere tre menn som ventet på nøyaktig samme thaikvinne.

13.000 kroner
Mennene skal ha sendt kvinnen 13.000 kroner hver for å dekke reisen til Sverige - til sammen 65.000 kroner. To av mennene har anmeldt svindelen.

- Det kan virke komisk, men egentlig er det bare tragisk og slemt at noen spiller på at folk er ensomme og ønsker å finne noen, sier politimannen Ulf Lindgren i grensepolitiet på Arlanda.

Kjøpte ring
En av de fem mennene som ventet hadde med seg en ring til kvinnen. Politiet sier at det skjer med jevne mellomrom at svenske menn blir lurt på denne måten.

- Nå og da står det en mann der med en blomsterkvast og venter på en kvinne som aldri dukker opp. Som regel gjelder det russiske kvinner, sier Lindgren.



Kommentarer


Fakta i samarbeid med 1881

Tjenester:

Det er alltids hyggelig å bli kjent med nye folk, men språket kan være en barriere. Begynn spansktrening på nettet, så får du nye venner til sommeren.

Lær spansk før sommeren

Lyst til å lære deg spansk før sommeren? Med ny metode er det faktisk mulig.

Les mer

Tips oss

Send sms og mms
med ditt tips til: 1930
eller epost til: tips@nettavisen.no

QXL.no