Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

Båter brant i havna i Alta

Cabincruisere og andre kostbare fartøyer ble flammenes rov.

Publisert 07.11.09 05:03 | Sist oppdatert 07.11.09 12:02

Tips oss

Send sms / mms med ditt tips til
1930 eller epost til: tips@nettavisen.no

Skriv ut artikkel Del Del på Facebook Del på MySpace Del på Twitter Del på Nettby

Verdier for flere millioner kroner gikk trolig tapt i brannen i småbåthavna i Alta natt til lørdag, melder Dagbladet.no. Fem båter ble totalskadd i brannen. Politiet var en stund usikre på om det kunne ha vært folk i noen av båtene som brant, men opplyser til Nettavisen ved 12-tiden lørdag at de har fått tak i alle båteierne og at alle er i god behold.

- Ingen personer er savnet, sier operasjonsleder Tommy Flåten ved Vestfinnmark politidistrikt til Nettavisen.

Lørdag tok politiet skadene i båthavna nærmere i øyensyn. Båthavna ligger sentralt i Alta.

Det var litt over klokka 00.30 lørdag at det kom inn melding om brannen. Da hadde noen sett at en av båtene i havna hadde tatt fyr. Politi, brannvesen og ambulanse rykket ut til stedet.

Ifølge Flåten ligger båtene i småbåthavna tett i tett, og brannen spredde seg raskt til flere båter. Det var stor røyk- og varmeutvikling i området under brannen, skriver Finnmark Dagblad på nett.

Fem båter er totalskadd. Hvor mange andre båter som har fått skader i brannen er ennå ikke klart.

Årsaken til brannen er ennå ikke kjent. Politiet i Alta etterforsker saken.



Kommentarer


Fakta i samarbeid med 1881

Tjenester:

Det er alltids hyggelig å bli kjent med nye folk, men språket kan være en barriere. Begynn spansktrening på nettet, så får du nye venner til sommeren.

Lær spansk før sommeren

Lyst til å lære deg spansk før sommeren? Med ny metode er det faktisk mulig.

Les mer

Tips oss

Send sms og mms
med ditt tips til: 1930
eller epost til: tips@nettavisen.no

QXL.no