Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

DREPT: Kvinnen ble funnet i sin egen leilihet, men døde først på sykehuset noen timer senere. DREPT: Kvinnen ble funnet i sin egen leilihet, men døde først på sykehuset noen timer senere. Foto: Frode Stian Andersen / 911 Freelance ( Frode Stian Andersen )

- Kvinne døde av kvelning

Skriv ut artikkel Del på Facebook Del på Twitter
Tips en venn om denne artikkelen
Publisert 08.02.10 16:25

40-åringen skal ha kvalt sin 30 år gamle kjæreste til døde.

Del på Facebook

Kvinnen (30) som ble påført dødelige skader på Notodden i Telemark natt til søndag døde av kvelning, viser den foreløpige obduksjonsrapporten. Kvinnens ti år eldre kjæreste er siktet i saken.

Det var mannen (40) selv som meldte fra til politiet.

Les også: Siktet for å ha drept kjæresten på Notodden

- Ble kvalt
Politiet melder mandag ettermiddag at den foreløpige obduksjonsrapporten fra Rettsmedisinsk institutt konkluderer med at kvinnen døde av kveldning.

Den siktede 40-åringen er foreløpig ikke avhørt. Han har mandag blitt undersøkt av medisinsk personell som har besluttet at han inntil videre skal innlegges på sykehus.

40-åringen vil trolig fremstilles for fengsling tirsdag.

Kranglet på byen
Omstendighetene rundt drapet er foreløpig ukjent, men politiet meldte søndag at en av politiets patruljer hadde kontakt med paret tidligere på natten, rundt kl. 01.00. De hadde da kranglet ute på byen og valgte selv å gå hjem sammen, opplyser politiadvokat Helge Bolstad.

Det var klokka 02.40 politiet i Telemark fikk melding fra AMK-sentralen om hendelsen i en leilighet. Da politiet kom til stedet fant de både kvinnen og kjæresten på stedet. Kvinnen ble kjørt til sykehus med alvorlige skader, men døde av skadene klokka 05.30 søndag.



Annonse

MittOppdrag.no Få anbud på 1-2-3! Leter du etter kjærligheten? Side2.match.com/
Stikkord fra Nettavisen Bedrift:
Når du vil ha nyheten først Følg Nettavisen på Facebook: