Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

FIKK IKKE DØ ALENE: Lawrence Reynolds Jr. ble henrettet for å ha drept sin nabo i 1994. FIKK IKKE DØ ALENE: Lawrence Reynolds Jr. ble henrettet for å ha drept sin nabo i 1994. Foto: HO ( AFP )

Henrettet etter selvmordsforsøk

Skriv ut artikkel Del på Facebook Del på Twitter
Tips en venn om denne artikkelen
Publisert 17.03.10 02:13

En dødsdømt mann som i forrige uke forsøkte ta sitt eget liv, ble tirsdag henrettet i den amerikanske delstaten Ohio.

Del på Facebook

Henrettelsen av 43 år gamle Lawrence Reynolds Jr ble utsatt i en uke etter at han ble funnet bevisstløs i cellen.

Han ble fraktet til sykehus og fikk behandling etter å ha tatt en overdose medisin.

Relgiøs rådgiver som hadde møtt Reynolds i fengselet, sier til nyhetsbyrået AP at Reynolds ønsket å dø alene, og ikke i statens dødskammer.

Reynolds hadde kjempet i mot å bli henrettet med den giftinjeksjonen som bruker tre sprøyter. Han mente denne metoden var inhuman.

Reynolds fikk det som han ville, og var den første i staten som brukte én injeksjonen av et kraftig narkosemiddel, istedenfor en cocktail av tre ulike midler, som brukes i andre delstater.

- Stopp galskapen, skrev 43-åringen i et brev til sine medfanger.

Reynolds fikk dødsdommen for drap på en 67 år gammel kvinne i 1994, Reynolds brøt seg inn hos kvinnen, drepte henne og stakk av med 40 dollar og en sjekk.

Hans siste ord var: «Jeg kom inn som en løve, og gikk ut som et lam».



Annonse

Kommentarer


MittOppdrag.no Få anbud på 1-2-3! Leter du etter kjærligheten? Side2.match.com/
Stikkord fra Nettavisen Bedrift:
Når du vil ha nyheten først Følg Nettavisen på Facebook: