Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

Putin med døren på gløtt for Iran-sanksjoner

Skriv ut artikkel Del på Facebook Del på Twitter
Tips en venn om denne artikkelen
Publisert 20.03.10 04:37

Moskva (NTB-Reuters-Ritzau): Russlands statsminister Vladimir Putin er på glid i spørsmålet om nye sanksjoner mot Iran.

Del på Facebook

Putin hadde samtaler med USAs utenriksminister Hillary Clinton i Moskva fredag.

I møtet skal den russiske statsministeren ha gitt Clinton flere indikasjoner på at Russland kommer til å støtte USAs planer om å innføre nye og tøffere sanksjoner mot Iran på grunn landet kjernefysiske program.

Men Putin advarte samtidig om at «sanksjoner av og til virker mot sin hensikt».

USAs president sa tidligere i uken at han kommer til å jobbe hardt for å få innført tøffe sanksjoner mot Iran. Obama ser det som en av sine viktigste oppgaver å hindre at Iran blir en atomvåpenmakt.

- Dette er et problem som vi er nødt til å løse. Det vil kunne utvikle seg et atomvåpenkappløp i Midtøsten, og det vil skade våre nasjonale sikkerhetsinteresser, sa Obama i et intervju med Fox News. (©NTB)



Annonse

Kommentarer


MittOppdrag.no Få anbud på 1-2-3! Leter du etter kjærligheten? Side2.match.com/
Stikkord fra Nettavisen Bedrift:
Når du vil ha nyheten først Følg Nettavisen på Facebook: