Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
Moskva (NTB-Reuters-Ritzau): Russlands statsminister Vladimir Putin er på glid i spørsmålet om nye sanksjoner mot Iran.
Putin hadde samtaler med USAs utenriksminister Hillary Clinton i Moskva fredag.
I møtet skal den russiske statsministeren ha gitt Clinton flere indikasjoner på at Russland kommer til å støtte USAs planer om å innføre nye og tøffere sanksjoner mot Iran på grunn landet kjernefysiske program.
Men Putin advarte samtidig om at «sanksjoner av og til virker mot sin hensikt».
USAs president sa tidligere i uken at han kommer til å jobbe hardt for å få innført tøffe sanksjoner mot Iran. Obama ser det som en av sine viktigste oppgaver å hindre at Iran blir en atomvåpenmakt.
- Dette er et problem som vi er nødt til å løse. Det vil kunne utvikle seg et atomvåpenkappløp i Midtøsten, og det vil skade våre nasjonale sikkerhetsinteresser, sa Obama i et intervju med Fox News. (©NTB)