Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

KONTROLL: Brannmannskapene i Kristiansand skal ha kontroll på brannen i et asylmottak i Kvadraturen. (Arkivfoto) KONTROLL: Brannmannskapene i Kristiansand skal ha kontroll på brannen i et asylmottak i Kvadraturen. (Arkivfoto) Foto: Ørjan Nilsson

Asylmottak brenner

Skriv ut artikkel Del på Facebook Del på Twitter
Tips en venn om denne artikkelen
Publisert 21.03.10 09:51

Et asylmottak i Kristiansand brenner - 11 personer evakuert.

Tordenskjolds gate 38

Del på Facebook

Politiet ble varslet om brannen klokken 06.05 søndag morgen. Nær fire timer senere brenner det fortsatt i asylmottaket, men operasjonsleder Bård Austad ved Agder politidistrikt opplyser til Nettavisen at brannmannskapene på stedet har kontroll på brannen.

- Vi har evakuert ni personer fra huset som brenner, samt to personer fra et nabohus, sier Austad.

I annen etasje
Austad opplyser at asylmottaket ligger i Tordensjoldsgate 38 i Kvadraturen i Kristiansand.

- Det er andre etasje i bygningen som har brent, det er et eldre trehus dette her. I første etasje er det vann- og røykskader, sier Austad.

Politiet har ikke opplysninger om at noen er savnet i det brennende huset, men ventet søndag formiddag på en fullstendig beboerliste fra UDI.

- Ikke påsatt
Austad ønsker ikke å opplyse om evakuerte eller vitner har sagt noe om hva som kan være brannårsaken.

- Men det er iallfall ingenting som tyder på at brannen er påsatt, sier Austad.



Annonse

MittOppdrag.no Få anbud på 1-2-3! Leter du etter kjærligheten? Side2.match.com/
Stikkord fra Nettavisen Bedrift:
Når du vil ha nyheten først Følg Nettavisen på Facebook: