Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

- Antente barnevogn utenfor asylbolig

Skriv ut artikkel Del på Facebook Del på Twitter
Tips en venn om denne artikkelen
Publisert 06.09.10 13:39

Barnevognen ble satt oppetter asylboligen og antent.

Del på Facebook

Politiet i Fana ser svært alvorlig på episoden, som fant sted natt til søndag, skriver Bergensavisen

Ved en bolig i Sandslikroken satte noen barnevognen inntil veggen, for så å tenne på. Brannen skal ikke ha blitt oppdaget, og bare flaks gjorde at den ikke spredte seg til huset.

- Den ble først oppdaget dagen etter. Vi kan ikke utelukke at noen forsøkte å sette fyr på bygget, sier politioverbetjent Harald Lekven ved Bergen sør politistasjonsdistrikt.

Politiet foretok tekniske undersøkelser søndag og driver videre taktisk etterforskning mandag.

- Til alt hell har det gått bra, vi jobber for å kartlegge hva som har skjedd og for å sikre spor, sier Lekven.

Roar Espeland, daglig leder i Lopex mottak som driver Ytrebygda statlig mottak for asylsøkere er forferdet etter det ble funnet en utbrent barnevogn inntil en av boligene til Lopex natt til søndag.

- Dette er veldig ubehagelig for våre beboere. Jeg håper at dette er noen som ikke har tenkt seg om og at de kontakter politiet for å forklare hva som har skjedd, sier Espeland til BA.no.

Espeland forteller at barnevognen var satt inntil boligen hvor ti asylmottakere bor. Saken er nå anmeldt til politiet.

Asylmottaket som ble etablert høsten 2008 har aldri opplevd noe slikt tidligere.

- Vi har ikke hatt noen problem her tidligere. Dette er stygge greier, sier Espeland.

Han forteller at han har snakket med beboerne i boligen. De hadde ikke hørt noe den natten da brannen startet, men er redd.

- Det er klart de blir urolige når slike ting skjer. Det har gått veldig greit i dette boligområdet. Det er voksne personer som bor der og de har et godt forhold til naboene, sier Espeland.

Les flere saker i Bergensavisen



Annonse

Kommentarer


MittOppdrag.no Få anbud på 1-2-3! Leter du etter kjærligheten? Side2.match.com/
Stikkord fra Nettavisen Bedrift:
Når du vil ha nyheten først Følg Nettavisen på Facebook: