Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

traktor traktor Foto: Google ( Google )

Traktor presset bil av veien

Skriv ut artikkel Del på Facebook Del på Twitter
Tips en venn om denne artikkelen
Publisert 08.09.10 12:29

Politiet jakter på traktorsjåfør i Romerike.

Del på Facebook

Politiet på Romerike fikk ved 10.30-tiden onsdag melding fra en kvinnelig bilist som fortalte at hun var presset av veien av en traktor, skriver Romerikes Blad.

- Episoden skal ha skjedd på riksvei 173 ved Udnes i Nes, forteller operasjonsleder Arild Ruud i Romerike politidistrikt til avisen.

Ruud forteller til Nettavisen at kvinnen kjørte langs riksveien da hun så at traktoren som kom mot henne lå midt i veien. Hun la seg lenger og lenger ut mot veikanten for ikke å krasje med traktoren. Likevel skjenet traktoren over i personbilens kjørefelt og traff bilen i siden.

Bilen ble dyttet ut i grøfta, mens traktoren fortsatte videre. I kollisjonen mistet traktoren et av tvillinghjulene foran.

Traktoren skal ha manglet det ene hjulet foran. Politiet har blant annet satt inn politihelikopter i letingen etter traktoren.

Ved 12.20-tiden opplyser Ruud til Nettavisen at traktoren er funnet hensatt i et område like ved riksvei 2. Traktoren er stjålet fra Hedmark politidistrikt.

- Vi leter nå etter sjåføren med flere politipatruljer og hundepatrulje, sier Ruud til Nettavisen.

Kvinnen som satt i bilen skal ikke være skadet.

Følg saken på Romerikes Blad her.

Hendelsen skjedde på riksvei 173 ved Udnes i Nes.


View Traktor presset bil av veien in a larger map



Annonse

Kommentarer


MittOppdrag.no Få anbud på 1-2-3! Leter du etter kjærligheten? Side2.match.com/
Stikkord fra Nettavisen Bedrift:
Når du vil ha nyheten først Følg Nettavisen på Facebook: