RING: 02060 E-POST: 02060@nettavisen.no
Ønsker du å sende video eller andre dokumenter? Benytt 02060@nettavisen.no
Kontakt oss
Foto: Tim De Waele (©TDWSport.com)

Her er de nasjonale mesterne

Sist oppdatert:
Tom Boonen gjorde som Edvald Boasson Hagen i helga. Se liste!

Det er ikke bare i Norge det har blitt kjørt nasjonale mesterskap denne uken.

Over nesten hele Europa har det blitt kjørt om retten til å kjøre i landets farger i ett år. Omega Pharma Quick Step fikk for eksempel fire nasjonale mestere på én og samme dag: Tom Boonen (Belgia), Niki Terpstra (Nederland), Michal Golas (Polen) og Matthew Brammeier (Irland).

procycling.no gir deg her en oversikt om hvem som har vunnet de nasjonale mesterskapene.

Frankrike:
1. Nace Bouhanni (FDJ)
2. Arnaud Demare (FDJ) samme tid
3. Adrien Petit (Cofidis) s.t

Nederland:
1. Niki Terpstra (Omega Pharma-Quick Step)
2. Lars Boom (Rabobank) +1.58
3. Bert-Jan Lindeman (Vacansoleil) +2.02

Italia:
1. Franco Pellizotti (Androni Giocattoli)
2. Danilo di Luca (Acqua&Sapone) +27
3. Moreno Moser (Liquigas) s.t

Belgia:
1. Tom Boonen (Omega Pharma-Quick Step)
2. Kristof Goddaert (Ag2r) s.t
3. Sven Vandousselaere (Topsport Vlaanderen) s.t

Tyskland:
1. Fabian Wegmann (Garmin-Barracuda)
2. Linus Gerdemann (RadioShack) +1
3. Julian Kern (Leopard-Trek) +3

Sveits:
1. Martin Kohler (BMC)
2. Michael Albasini (Orica GreenEDGE) s.t
3. Fabian Cancellara (RadioShack) s.t

Spania:
1. Francisco Ventoso (Movistar)
2. Koldo Fernandez (Garmin-Barracuda) s.t
3. Francisco Pacecho (Gios Deyser-Leon Kastro) s.t

Storbritannia:
1. Ian Stannard (Team Sky)
2. Alex Dowsett (Team Sky)
3. Russell Hampton (Team Raleigh)

Danmark:
1. Sebastian Lander (Glud&Marstrand)
2. Nicki Sørensen (Saxo Bank) s.t
3. André Steensen (Glud&Marstrand) s.t

Sverige:
1. Christopher Stevenson (Team UK Youth)
2. Lars Andersson (Team Concordia Forsikring) s.t
3. Fredrik Kessiakoff (Astana) +3

Estland:
1. Tanel Kangert (Astana)
2. Gert Joeaar (amatør) +1.25
3. Rein Taaramäe (Cofidis) s.t

Polen:
1. Michal Golas (Omega Pharma-Quick Step)
2. Tomasz Smolen (Bank BGZ) s.t
3. Sylwester Janiszewski (CCC Polsat-Polkowice) s.t

Slovakia:
1. Peter Sagan (Liquigas)
2. Peter Velits (Omega Pharma-Quick Step) s.t
3. Patrik Tybor (Dukla Trencin) s.t

Les også: Disse har blitt tempomestere

Russland:
1. Eduardo Vorganov (Katjusja)
2. Alexander Kolobnev (Katjusja) s.t
3. Pavel Brutt (Katjusja) s.t

Tsjekkia:
1. Milan Kadlec (ASC Dukla Praha)
2. Frantisek Rabon (Omega Pharma-Quick Step) s.t
3. Jiri Polnicky (Whirlpool-Author) s.t

Irland:
1. Matthew Brammeier (Omega Pharma-Quick Step)
2. Nicholas Roche (Ag2r) +5
3. Philip Lavery (Node 4-Giordana Racing Team) +9

Luxembourg:
1. Laurent Didier (RadioShack)
2. Ben Gastauer (Ag2r)
3. Fränk Schleck (RadioShack)

Østerrike:
1. Lukas Pöstlberger (RC Arbö Wels-Gourmetfein)
2. Josef Benetseder (Team Vorarlberg) +6
3. Matthias Krizek (amatør) s.t

Israel:
1. Oleg Sergeev (amatør)
2. Roy Goldstein (amatør) +6
3. Daniel Eliad (amatør) s.t

Ukraina:
1. Andrej Grivko (Astana)
2. Dimitry Krivstov (Lampre)
3. Oleksandr Polivoda (amatør)

Øvrige nasjoner:

Angola: Igor Alberto Silva
Bermuda: Dominique Mayho
Brasil: Octavio Bulgarelli (Funvic-Pindamonhangaba)
Canada: Ryan Roth (Spidertech)
Costa Rica: Pablo Mudarra
Curaçao: Marc de Maar (UnitedHealthcare)
Chile: Carlos Oyarzun
Den dominikanske republikk: Braulio de Jesús García
Finland: Jarkko Niemi
Georgia: Giorgi Nadiradze
Hellas: Ioannis Drakakis
Iran: Hossein Alizadeh (Tabriz)
Japan: Yukuhiro Doi (Argos-Shimano)
Kasakhstan: Assan Bazayev (Astana)
Kroatia: Vladimir Miholjevic (Acqua&Sapone)
Latvia: Aleksejs Saramotins (Cofidis)
Litauen: Gediminas Bagdonas (An Post-Sean Kelly)
Malaysia: Zamri Salleh (Terengganu)
Marokko: Tarik Chaoufi
Mexico: Luis Enrique Dávila
Moldova: Alexander Pliuschin (Leopard-Trek)
Namibia: Lotto Petrus
New Zealand: Michael Vink
Panama: José Rodríguez
Portugal: Manuel Cardoso (Caja Rural)
Romanía: Carol Eduard Novak (Tusnad)
Slovenia: Borut Bozic (Astana)
Serbia: Nikola Kozomora
Singapor: Darren Low (OCBC)
Sør-Afrika: Robert Hunter (Garmin-Barracuda)
Tyrkia: Mirac Kal (Konya)
USA: Timothy Duggan (Liquigas-Cannondale)
Usbekistan: Sergey Lagutin (Vacansoleil-DCM)
Venezuela: Miguel Ubeto (Androni)

Mest sett siste uken

Lik Nettavisen her og få flere ferske nyheter og friske meninger!

sterke meninger

Nettavisen vil gjerne vite hva du mener om denne saken, og ønsker en frisk debatt i våre kommentarfelt. Vær saklig og respektfull. Les mer om Nettavisens debattregler her.

Gunnar Stavrum
sjefredaktør

comments powered by Disqus

Våre bloggere