RING: 02060 E-POST: 02060@nettavisen.no
Ønsker du å sende video eller andre dokumenter? Benytt 02060@nettavisen.no
Kontakt oss
Foto: Robert Pratta (Reuters)

Tempo-startlisten lørdag

Se når Edvald og Thor starter tempoetappen fra Bordeaux til Pauillac.

De norske er markert i fet.

10.15 Bert Grabsch - Team HTC - Columbia

10.16 Adriano Malori - Lampre-Farnese Vini

10.17 Anthony Roux - Française des Jeux

10.18 Andreas Klier - Cervelo Test Team

10.19 Mirco Lorenzetto - Lampre-Farnese Vini

10.20 Robbie McEwen - Team Katusha

10.21 Jeremy Hunt - Cervelo Test Team

10.22 Manuel Quinziato - Liquigas-Doimo

10.23 Dimitri Champion - AGR La Mondiale

10.24 Daniel Lloyd - Cervelo Test Team

10.25 David Millar - Garmin - Transitions

10.27 Brett Lancaster - Cervelo Test Team

10.29 Marcus Burghardt - BMC Racing Team

10.31 Nicki Sørensen - Team Saxo Bank

10.33 Julian Dean - Garmin - Transitions

10.35 Bernhard Eisel - Team HTC - Columbia

10.37 Mark Cavendish - Team HTC - Columbia

10.39 Stéphane Auge - Cofidis, Le Credit en Ligne

10.41 Steven Cummings - Sky Professional Cycling Team

10.43 Stuart O'Grady - Team Saxo Bank

10.45 Wesley Sulzberger - Française des Jeux

10.47 Alessandro Petacchi - Lampre-Farnese Vini

10.49 Dmitriy Muravyev - Team Radioshack

10.51 Brent Bookwalter - BMC Racing Team

10.53 Jérémy Roy - Française des Jeux

10.55 Dries Devenyns - Quick Step

10.57 Tony Martin - Team HTC - Columbia

10.59 Anthony Geslin - Française des Jeux

11.01 Jose Alberto Benitez Roman - Footon-Servetto

11.03 Matti Breschel - Team Saxo Bank

11.05 Martijn Maaskant - Garmin - Transitions

11.07 Oscar Freire Gomez - Rabobank

11.09 Maarten Tjallingii - Rabobank

11.11 Karsten Kroon - BMC Racing Team

11.13 Danilo Hondo - Lampre-Farnese Vini

11.15 Andriy Grivko - Astana

11.17 Jesus Hernandez Blazquez - Astana

11.19 Ignatas Konovalovas - Cervelo Test Team

11.21 Fabian Cancellara - Team Saxo Bank

11.23 Kevin Seeldrayers - Quick Step

11.25 Maxim Iglinskiy - Astana

11.27 Gerald Ciolek - Team Milram

11.29 Alan Perez Lezaun - Euskaltel - Euskadi

11.31 Daniel Oss - Liquigas-Doimo

11.33 Lars Boom - Rabobank

11.35 Brian Vandborg - Liquigas-Doimo

11.37 Jens Voigt - Team Saxo Bank

11.39 Grega Bole - Lampre-Farnese Vini

11.41 Jurgen Roelandts - Omega Pharma-Lotto

11.43 Francesco Bellotti - Liquigas-Doimo

11.45 Mauro Da Dalto - Lampre-Farnese Vini

11.47 Fabian Wegmann - Team Milram

11.49 Sébastien Turgot - Bbox Bouygues Telecom

11.51 Maarten Wijnants - Quick Step

11.53 Inaki Isasi Flores - Euskaltel - Euskadi

11.55 Grégory Rast - Team Radioshack

11.57 Lloyd Mondory - AGR La Mondiale

11.59 Edvald Boasson Hagen - Sky Professional Cycling Team

12.01 Yukiya Arashiro - Bbox Bouygues Telecom

12.03 Thor Hushovd - Cervelo Test Team

12.05 Alexandr Pliuschin - Team Katusha

12.07 David De La Fuente Rasilla - Astana

12.09 Maxime Bouet - AGR La Mondiale

12.11 Francesco Gavazzi - Lampre-Farnese Vini

12.13 Pavel Brutt - Team Katusha

12.15 David Zabriskie - Garmin - Transitions

12.17 Serguei Ivanov - Team Katusha

12.19 Serge Pauwels - Sky Professional Cycling Team

12.21 Luke Roberts - Team Milram

12.23 Benjamin Noval Gonzalez - Astana

12.25 Matthieu Sprick - Bbox Bouygues Telecom

12.27 Michael Barry - Sky Professional Cycling Team

12.29 Christophe Kern - Cofidis, Le Credit en Ligne

12.31 Rinaldo Nocentini - AGR La Mondiale

12.33 Benoït Vaugrenard - Française des Jeux

12.35 Ruben Perez Moreno - Euskaltel - Euskadi

12.37 Matthieu Ladagnous - Française des Jeux

12.39 Kristjan Koren - Liquigas-Doimo

12.41 Christian Knees - Team Milram

12.43 Sébastien Minard - Cofidis, Le Credit en Ligne

12.45 Johannes Fröhlinger - Team Milram

12.47 Juan Antonio Flecha Giannoni - Sky Professional Cycling Team

12.49 Nicolas Vogondy - Bbox Bouygues Telecom

12.51 Alessandro Ballan - BMC Racing Team

12.53 Yaroslav Popovych - Team Radioshack

12.55 Alexander Kuschynski - Liquigas-Doimo

12.57 Linus Gerdemann - Team Milram

12.59 Eros Capecchi - Footon-Servetto

13.01 Sebastian Lang - Omega Pharma-Lotto

13.03 Aitor Perez Arrieta - Footon-Servetto

13.05 Arkaitz Duran Daroca - Footon-Servetto

13.07 Eduard Vorganov - Team Katusha

13.09 Imanol Erviti Ollo - Caisse d'Epargne

13.11 Rémy Di Grégorio - Française des Jeux

13.13 Martin Elmiger - AGR La Mondiale

13.15 Thomas Voeckler - Bbox Bouygues Telecom

13.17 Thomas Rohregger - Team Milram

13.19 Francis De Greef - Omega Pharma-Lotto

13.21 Rui Alberto Faria da Costa - Caisse d'Epargne

13.23 Damien Monier - Cofidis, Le Credit en Ligne

13.25 Chris Anker Sørensen - Team Saxo Bank

13.27 Amaël Moinard - Cofidis, Le Credit en Ligne

13.29 Geraint Thomas - Sky Professional Cycling Team

13.31 Jose Joaquin Rojas Gil - Caisse d'Epargne

13.33 Jérôme Pineau - Quick Step

13.35 Alexandr Kolobnev - Team Katusha

13.37 Jurgen Van De Walle - Quick Step

13.39 Vasili Kiryienka - Caisse d'Epargne

13.41 Mathieu Perget - Caisse d'Epargne

13.43 Maxime Monfort - Team HTC - Columbia

13.45 George Hincapie - BMC Racing Team

13.47 Grischa Niermann - Rabobank

13.49 Pierrick Fedrigo - Bbox Bouygues Telecom

13.51 Sylvester Szmyd - Liquigas-Doimo

13.53 Iban Velasco Murillo - Euskaltel - Euskadi

13.55 Pierre Rolland - Bbox Bouygues Telecom

13.57 Koos Moerenhout - Rabobank

13.59 Paolo Tiralongo - Astana

14.01 Rafael Valls Ferri - Footon-Servetto

14.03 Steve Morabito - BMC Racing Team

14.05 Jakob Fuglsang - Team Saxo Bank

14.07 José Ivan Gutierrez Palacios - Caisse d'Epargne

14.09 Daniel Navarro Garcia - Astana

14.11 Matthew Lloyd - Omega Pharma-Lotto

14.13 Sergio Paulinho - Team Radioshack

14.15 Janez Brajkovic - Team Radioshack

14.17 Cyril Gautier - Bbox Bouygues Telecom

14.19 Carlos Barredo Llamazales - Quick Step

14.21 Anthony Charteau - Bbox Bouygues Telecom

14.23 Christophe Le Mevel - Française des Jeux

14.25 Egoi Martinez De Esteban - Euskaltel - Euskadi

14.27 Kanstantsin Siutsou - Team HTC - Columbia

14.29 Juan Manuel Gárate Cepa - Rabobank

14.31 Michael Rogers - Team HTC - Columbia

14.33 Rémi Pauriol - Cofidis, Le Credit en Ligne

14.35 Volodymir Gustov - Cervelo Test Team

14.37 Gorka Verdugo Marcotegui - Euskaltel - Euskadi

14.39 Mario Aerts - Omega Pharma-Lotto

14.41 Sylvain Chavanel - Quick Step

14.43 Ivan Basso - Liquigas-Doimo

14.45 Johan Van Summeren - Garmin - Transitions

14.47 Damiano Cunego - Lampre-Farnese Vini

14.49 Christophe Riblon - AGR La Mondiale

14.51 Julien El Farès - Cofidis, Le Credit en Ligne

14.53 Cadel Evans - BMC Racing Team

14.55 Sandy Casar - Française des Jeux

14.57 Bradley Wiggins - Sky Professional Cycling Team

14.59 Lance Armstrong - Team Radioshack

15.01 Christophe Moreau - Caisse d'Epargne

15.03 Carlos Sastre - Cervelo Test Team

15.05 Daniel Moreno Fernandez - Omega Pharma-Lotto

15.08 Kevin De Weert - Quick Step

15.11 Thomas Löfkvist - Sky Professional Cycling Team

15.14 John Gadret - AGR La Mondiale

15.17 Alexander Vinokourov - Astana

15.20 Nicolas Roche - AGR La Mondiale

15.23 Andreas Klöden - Team Radioshack

15.26 Levi Leipheimer - Team Radioshack

15.29 Ruben Plaza Molina - Caisse d'Epargne

15.32 Luis León Sánchez Gil - Caisse d'Epargne

15.35 Christopher Horner - Team Radioshack

15.38 Roman Kreuziger - Liquigas-Doimo

15.41 Ryder Hesjedal - Garmin - Transitions

15.44 Joaquin Rodriguez - Team Katusha

15.47 Robert Gesink - Rabobank

15.50 Jurgen Van Den Broeck - Omega Pharma-Lotto

15.53 Denis Menchov - Rabobank

15.56 Samuel Sánchez Gonzalez - Euskaltel - Euskadi

15.59 Andy Schleck - Team Saxo Bank

16.02 Alberto Contador Velasco - Astana

Alt du trenger til Tour de France!
Les flere sykkelnyheter på procycling.no!
Følg oss på Facebook og Twitter!

2055–0

Lik Nettavisen her og få flere ferske nyheter og friske meninger!

sterke meninger

Nettavisen vil gjerne vite hva du mener om denne saken, og ønsker en frisk debatt i våre kommentarfelt. Vær saklig og respektfull. Les mer om Nettavisens debattregler her.

Gunnar Stavrum
sjefredaktør

comments powered by Disqus

Våre bloggere