Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

DRØYT FORSLAG: En demonstrant i New York foreslår en løsning for investoren Bernie Madoff som sitter i husarrest i sin luksusleilighet etter å ha svindlet banker, bedrifter, veldedighetsorganisasjoner og sine beste venner for 50 milliarder dollar. DRØYT FORSLAG: En demonstrant i New York foreslår en løsning for investoren Bernie Madoff som sitter i husarrest i sin luksusleilighet etter å ha svindlet banker, bedrifter, veldedighetsorganisasjoner og sine beste venner for 50 milliarder dollar. Foto: MIKE SEGAR ( REUTERS )

Madoff slipper fengsel

Skriv ut artikkel Del på Facebook Del på Twitter
Tips en venn om denne artikkelen
Publisert 15.01.09 06:48

Svindelanklagede Bernard Madoff blir fortsatt ikke fengslet og fortsetter på frifot mot kausjon, trass i de alvorlige anklagene mot ham.

SLIPPER FENGSEL: Bernard L. Madoff på vei ut av retten etter onsdagens høring. SLIPPER FENGSEL: Bernard L. Madoff på vei ut av retten etter onsdagens høring. Foto: TIMOTHY A. CLARY ( AFP )
Del på Facebook

New York (NTB-AFP-Reuters): En dommer i New York opprettholdt en tidligere kjennelse som sa at det ikke var grunn til å frykte at han skulle flykte eller påvirke saken mot ham.

Påtalemyndigheten ønsket ham fengslet etter at han prøvde å sende verdisaker for mange millioner dollar i posten fra luksusleiligheten sin der han tilbringer sin tid i husarrest.

Den 70 år gamle sølvhårede fondsmekleren er et av USAs mest forhatte mennesker etter at det ble avslørt at han har svindlet banker, bedrifter, veldedighetsorganisasjoner og mange av sine beste venner for 50 milliarder dollar.

Mange mistet alt de eide da de investerte i fondsforvaltningsfirmaet hans som fungerte som et pyramidespill. (©NTB)



Annonse

Kommentarer


MittOppdrag.no Få anbud på 1-2-3! Leter du etter kjærligheten? Side2.match.com/
Stikkord fra Nettavisen Bedrift: