Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

SVAKT: Det blir trolig endel konkurser på Oslo Børs i tida framover. SVAKT: Det blir trolig endel konkurser på Oslo Børs i tida framover. Foto: Roald, Berit ( Scanpix )

Forventer konkurser på børsen

Skriv ut artikkel Del på Facebook Del på Twitter
Tips en venn om denne artikkelen
Publisert 03.03.09 07:08

Analysesjef tror det kan bli altfor tungt for flere børsnoterte selskaper.

Del på Facebook

Handelsbankens analysesjef Håvard Nesheim mener det er mørkt på Oslo Børs for tiden. Det kommer til å få konsekvenser for flere selskaper.

- Jeg tror det blir konkurser på Oslo Børs fremover. Selv om jeg ikke vil peke på hvilke selskaper som er aktuelle, vil det utvilsomt bli mange gjeldsforhandlinger fremover. Vi står foran en ordentlig tøff periode. Det er utrolig vanskelig å være bullish om dagen, sier han til Finansavisen.

Han hadde ikke ventet at situasjonen skulle bli så alvorlig etter at rentene er blitt skrudd kraftig ned den siste tiden.

- Jeg trodde at mange ville velge aksjer når rentene nærmet seg null, men det har ikke skjedd. Grunnen kan være at de som har ledig kapital tror at nedturen blir langvarig.

- Selv om det vil komme en del bear market rallyer på veien, er det for tidlig å tro på en langvarig børsoppgang. Når rallyene kommer skal du ta pengene og løpe, sier Nesheim.



Annonse

Kommentarer


MittOppdrag.no Få anbud på 1-2-3! Leter du etter kjærligheten? Side2.match.com/
Stikkord fra Nettavisen Bedrift: